Project Week Katowice 2017 - Sukces studentów FAB

Zakończyła się III edycja wydarzenia, organizowanego dla studentów w ramach partnerstwa Odisee Hogeschool w Brukseli, Hochschule für Wirtschaft und Recht w Berlinie oraz Wydział Finansów i Ubezpieczeń Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.


Blisko siedemdziesięcioro studentów z Berlina, Brukseli i Katowic w dniach 13-17 marca 2017 r. pracowało w międzynarodowych zespołach nad rozwiązaniem studium przypadku, łączącym zagadnienia z zakresu logistyki z podejmowaniem decyzji finansowych.

Jury przyznało nagrodę główną zespołowi, w którym pracowały cztery studentki specjalności Finance and Accounting for Business: Dominika Banaś, Karolina Franosz, Ewa Kluj oraz Aleksandra Maria Sikora.

Pragniemy pogratulować nie tylko laureatkom, ale również i pozostałym studentom specjalności FAB, biorącym udział w projekcie. Prezentowane propozycje rozwiązania problemu były bowiem na wyjątkowo wysokim poziomie i potwierdzały umiejętność współpracy w międzynarodowym zespole.

Intensywny tydzień pracy uzupełniły liczne wydarzenia kulturalne, mające na celu prezentację naszego regionu oraz integrację studentów. Uczestnicy projektu mieli okazję zwiedzić Kopalnię Guido, zostali również oprowadzeni po siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (NOSPR) i wzięli udział w koncercie młodych muzyków. Oprawa socjalna wydarzenia możliwa była dzięki wsparciu firmy Technicenter Sp. z o.o. (oferującej aplikację eanaliza.pl).

Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem Dziekana Wydziału Finansów i Ubezpieczeń.