Roczna terapia dla studentów studiujących w Katowicach

Od nowego roku akademickiego 2015/16 rusza kolejna roczna terapia dla dorosłych dzieci pochodzących z rodzin dysfunkcyjnych zwłaszcza z problemem alkoholowym.


Od nowego roku akademickiego 2015/16 rusza kolejna roczna terapia dla dorosłych dzieci pochodzących z rodzin dysfunkcyjnych zwłaszcza z problemem alkoholowym. Rozmowy kwalifikujące  do grupy terapeutycznej odbędą się w dniach 5 i 12 października o godz. 17.00 w ośrodku DA 'Zawodzie" ul. 1 maja 52 Katowice (dom katechetyczny parafii pw. Opatrzności Bożej 1 piętro).
 
Co daje terapia:
Uzdrowienie – tego oczekujemy po terapii. Ja również go pragnęłam, zarówno w sobie, jak i w relacjach rodzinnych. Dziś wiem, że uzdrowienie jest długim i wymagającym procesem. U mnie rozpoczął się on w chwili, gdy pewnego razu na spowiedzi ksiądz uświadomił mi, że to ja potrzebuję terapii, a nie tylko mój ojciec alkoholik, jak wcześniej myślałam. To skłoniło mnie do rozpoczęcia terapii już na pierwszym roku studiów. Na tę decyzję miała również wpływ fakt, że rozpoczynałam samodzielne życie w nowym mieście, w zupełnie nieznanym środowisku. Najtrudniejsze w trakcie terapii były powroty do domu. Miejsca, gdzie stare schematy nie dawały mi o sobie zapomnieć, gdzie czułam wciąż bezsilność i smutek. Kilka miesięcy po zakończeniu terapii spotkało mnie najbardziej traumatyczne wydarzenie w moim życiu – samobójstwo mojego ojca. Ta nagła wiadomość wzbudzał we mnie ogromne wyrzuty sumienia – czułam się tak, jakbym była bezpośrednio winna jego śmierci. Przecież tyle razy myślałam o niej, jak o wybawieniu. Oprócz wyrzutów sumienia pojawiło się poczucie pustki i osamotnienia. To co, nazywamy domem, dla mnie już nie istniało. Moja mam zmarła kilka lat wcześniej w wyniku choroby. Zostały mi puste ściany i wspomnienia. Nie wiem jak poradziłbym sobie w tej sytuacji, gdyby nie pomoc ludzi, których poznałam w czasie terapii i po niej. To ogromne wsparcie pozwoliło mi wrócić do siebie i zacząć kolejny etap mojego życia. Pogodziła się z moją przeszłością. Każdego dnia uczę się siebie, odkrywam swoje prawdziwe pragnienia i poznaję co tak naprawdę sprawia, że czuję się szczęśliwa.