Ruszają Akademickie Mistrzostwa Polski

W dniach 15-17 stycznia 2016 r., w Ośrodku wypoczynkowym Orle Gniazdo w Hucisku odbywają się Akademickie Mistrzostwa Polski w Szachach. Jest to pierwsza impreza cyklu Akademickich Mistrzostw Polski, w których corocznie bierze udział około 15 000 studentów we wszystkich dyscyplinach sportowych. Wydarzenie organizowane jest przez Akademicki Związek Sportowy UE w Katowicach. Impreza będzie transmitowana na żywo!

Zawody już po raz piąty organizowane są przez Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Poprzednie imprezy dwukrotnie zostały nagrodzone na corocznej Gali Sportu Akademickiego, najlepsze zawody organizowane przez Akademicki Związek Sportowy.

Od wielu lat Mistrzostwa cieszą się niesłabnącą popularnością wśród akademickiej społeczności. Trzydniowe zmagania pozwalają na wyłonienie najzdolniejszych i najbardziej usportowionych studentów, a rangę imprezy dodatkowo podkreśla duża liczba zgłoszonych uczestników oraz obecność kibiców z całego Śląska i nie tylko.

Mistrzostwa składają się z trzech zawodów. W turniejach indywidualnych zmierzą się osobno panie i panowie. O Akademickim Mistrzostwie Polski zadecyduje turniej drużynowy, w którym faworytami są najlepsze drużyny poprzednich lat, Uniwersytety Ekonomiczne z Katowic i Poznania oraz Uniwersytet Warszawski. Również w tym roku na AMP zagoszczą arcymistrzowie, medaliści światowych imprez, członkowie kadry Polski seniorów, m.in.:

  • Klaudia Kulon (AZS UE Poznań) - Akademicka Mistrzyni Świata
  • Dariusz Świercz (AZS UE Katowice) Akademicki Mistrz Świata w drużynie
  • Karina Szczepkowska (AZS UE Katowice) - Brązowa Medalistka Drużynowych ME
  • Kamil Dragun, Piotr Brodowski (AZS UE Poznań) - Brązowi medaliści Akademickich ME
  • Marta Bartel (AZS Uniwersytet Warszawski) Akademicka Wicemistrzyni Europy

Z zawodów przeprowadzona zostanie transmisja na żywo z komentarzem w serwisie YouTube i na www.amp.katowice.pl.