Serwis www Uczelni w nowej odsłonie

Mamy przyjemność zaprezentować, dostosowany do oczekiwań naszych użytkowników i najnowszych trendów, nowy serwis Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Zgodnie z najnowszymi trendami, potwierdzonymi badaniami z zakresu analityki internetowej, nowy serwis Uczelni dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych i dopasowany do urządzeń mobilnych. Podczas przebudowy serwisu, zdecydowaliśmy się również na przebudowę struktury jego strony głównej. Dodany został większy rotator, w którym znajdują się najważniejsze wydarzenia, uroczystości oraz imprezy organizowane przez Uczelnię. 

Dla użytkowników serwisu dokonaliśmy także podziału treści pod względem tematycznym, tj. wiadomości dla: osób zainteresowanych życiem Uczelni, studentów, pracowników i kandydatów. Chcąc zwiększyć użyteczność serwisu, zdecydowaliśmy się również na wyeksponowanie kalendarza wydarzeń na stronie głównej. Ponadto dodane zostało wylistowanie nadchodzących wydarzeń, by osoby zainteresowane mogły przejść bezpośrednio do strony wydarzenia.

Doceniając pracę redaktorów stron w serwisie poprawiliśmy nie tylko kategoryzację newsów na stronie głównej, ale także dodaliśmy nowe funkcjonalności w systemie zarządzania treścią, w tym - automatyczne kadrowanie i optymalizację plików graficznych umieszczanych na stronie, a także łatwiejsze tworzenie nowych stron i podstron serwisu dzięki nowemu systemowi szablonowania.

Mimo wielu zmian, jakie zaszły w serwisie www oraz jego systemie zarządzania treścią, praca redaktorów nie uległa znaczącym zmianom. Zarówno wygląd panelu od strony użytkownika, jak i sposób zamieszczania informacji pozostał niezmieniony.

Wdrożenie nowego serwisu jest procesem ciągłym, dlatego też będziemy wciąż pracować nad jego udoskonaleniem. Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać  pod adresem: www.ue.katowice.pl/zglos-blad-na-stronie

Życzymy przyjemnego korzystania z serwisu.

Realizacja wersji responsywnej serwisu oraz wersji dla niepełnosprawnych jest możliwa dzięki projektowi InterUni - "Wsparcie internacjonalizacji. Wzmacnianie relacji między Uczelnią, kandydatami, studentami, absolwentami i pracownikami przy wykorzystaniu nowych mediów". Projekt korzysta z dofinansowania pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG i funduszy norweskich.