SKN Matrioszka online w Kaliningradzie

5 kwietnia Studenckie Koło Naukowe Matrioszka nietypowo świętowało Tydzień kultury i języka polskiego w Kaliningradzie - za pomocą wideokonferencji przenieśli się na chwilę do Gimnazjum nr. 40 im. J. Gagarina Kaliningrad.

5 kwietnia odbył się pierwszy telemost między SKN Matrioszka UE Katowice i Gimnazjum nr. 40 im. J. Gagarina Kaliningrad (szkoła pod patronatem Bałtyckiego F. Uniwersytetu im. I. Kanta). Na prośbę strony rosyjskiej, w ramach odbywającego się tam Tygodnia kultury i języka polskiego, dziś w CNTI UE w Katowicach odbyło się spotkanie pt. Poznajmy się! Obie strony przedstawiły ciekawe prezentacje w języku rosyjskim, angielskim i polskim. Z naszej strony wystąpili student Rafał Beń, studentka Majdeline Yahyaoui Idrissi i studentka Asia Sześciak. Spotkanie przebiegało w miłej, przyjaznej atmosferze i wzbogaciło obie strony o nowe doświadczenia.