Studenci dziennikarstwa spotkali się z "Łowcą Ruin"

O podróżach, urbexie i o tym, jak wygląda dzisiaj opuszczona Fukushima "Łowca Ruin" - Karol Jopert opowiadał studentom pierwszego roku, studiów II stopnia, kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna. Spotkanie odbyło się w ramach ćwiczeń z przedmiotu Przemiany kulturowe i społeczne we współczesnym świecie, prowadzonych przez mgr Barbarę Jendrzejczyk.

Urbex - urban exploration to odkrywanie opuszczonych, zapomnianych i często niedostępnych dla ludzi obiektów. Pasjonaci, którzy interesują się tym tematem udają się do starych szpitali, kopalń, bądź innych podobnych miejsc, aby znaleźć w nich ślady historii. Nie jest to jednak dostępne dla wszystkich, ponieważ w większości przypadków wstęp na teren obiektów jest zakazany oraz chroniony.

Karol Jopert, w mediach społecznościowych znany jako "Łowca Ruin" był już w wielu tego typu miejscach. Podczas spotkania ze studentami dziennikarstwa opowiadał On o jednej ze swoich przygód, podczas której wybrał się w podróż do opuszczonej Fukushimy. Mimo 12 lat od ewakuacji miasta wiele budynków pozostało nienaruszonych, razem z nietkniętym stanem pomieszczeń pozostawionym przez mieszkańców.

Film oraz opowieść gościa zakończyły pytania od studentów. Materiał z podróży dostępny jest na kanale "Łowca Ruin".

logotyp efmd
logotyp ceeman