Studenci naszej uczelni wyróżnieni w Top Young 100!

Zespół studentów, w składzie: Konrad Klimaszewski (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Logistyka), Paulina Kępa (Politechnika Częstochowska), Bartłomiej Dworakowski (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie), Klaudia Dereń (Politechnika Wrocławska) został wyróżniony za najlepsze rozwiązanie wyzwania biznesowego II tury, przedstawiając projekt Manual ordering process standardization. Projekt, zrealizowany dla przedsiębiorstwa Philips, miał na celu znalezienie najlepszego rozwiązania problemu trudności standaryzacji procesu zamówień ręcznych, który mógłby być zastosowany przez firmę w Europie Zachodniej.

Projekt ten powstał w ramach piątej edycji Ogólnopolskiego Programu Doskonalenia Umiejętności Logistycznych Top Young 100. Organizatorem programu jest PSML - Polskie Stowarzyszenie Menadżerów Logistyki i Zakupów. Celem programu jest rozwijanie umiejętności niezbędnych w branży logistycznej i zarządzaniu łańcuchem dostaw poprzez liczne szkolenia, wizyty studyjne i rozwiązywanie rzeczywistych problemów biznesowych pod okiem opiekunów z przedsiębiorstw.

Rozwiązania stworzone przez uczestników programu podlegają dwuetapowej ocenie przez firmę oraz Komisję PSML. Jednym z najważniejszych aspektów do oceny jest wykonalność wdrożenia opracowanego rozwiązania.

Warto również podkreślić, że oprócz sukcesu zespołowego wyróżniona została Aleksandra Banaś (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Logistyka w biznesie) jako najaktywniejsza uczestniczka Top Young 100, która w programie zrealizowała 3 wyzwania (dla przedsiębiorstw Auchan i Orbico), a w dwóch z nich pełniła funkcję lidera.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!