Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej współtwórcą modyfikacji do gry komputerowej

W grudniu odbyła się premiera modyfikacji do gry Gothic 2: Noc Kruka o tytule Kroniki Myrtany: Archolos. Współtwórcą tego projektu jest Krzysztof Mosz, student dziennikarstwa i komunikacji społecznej (II stopień). Był jedną z osób odpowiedzialnych za fabułę oraz narrację (funkcja Technical Narrative Designer), pomagał również przy skryptach oraz grafice 3D.

Premiera modyfikacji miała miejsce 10 grudnia 2021 r. i jest dostępna do pobrania na Steam, GOG.com oraz ModDB. W kilka dni od premiery została pobrana około 100 tysięcy razy i zyskała bardzo dobre opinie wśród graczy. Steam: przy ponad 2.600 recenzjach, 98% z nich jest pozytywnych, co daje status "Przytłaczająco pozytywne", na GOG średnia ocen wynosi 4.8/5, a na ModDB średnia to 10/10 [stan na 16.12.2021]. W serwisie ModDB modyfikacja zajęła drugie miejsce pod względem popularności spośród ok. 50.000 tytułów dostępnych na stronie.

Prace nad modyfikacją trwały od 2018 r. Team deweloperski liczył około 30 członków, ale przy realizacji projektu pracowało znacznie więcej osób (m.in. testerzy, osoby udzielające dubbingu,  orkiestra Andante’s Inferno zaangażowana w przygotowanie ścieżki dźwiękowej).

Linki: