Sukces naszych Studentów w Szkocji

Studenci naszej Uczelni reprezentujący Koło Naukowe Awarenet Club zdobyli: złoty, srebrny i brązowy medal w grze biznesowej Markstrat organizowanej przez University of West Scotland!


W dniach od 24 do 29 stycznia br. 6 studentów reprezentujących Koło Naukowe Awarenet Club Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach pod opieką dr hab. Justyny Matysiewicz, wraz z przedstawicielami z uczelni z Belgii, Holandii, Francji, Finlandii, Niemiec, Norwegii oraz Wielkiej Brytanii, brało udział w grze biznesowej Markstrat w Paisley (Wielka Brytania). Organizatorem gry był University of West Scotland.

W trakcie Markstrat uczestnicy pracowali w międzynarodowych grupach podzielonych na trzy branże. Dzięki symulacjom komputerowym mogli zdobyć praktyczną wiedzę dotyczącą podejmowania strategicznych decyzji marketingowych dla firm działających w warunkach globalnej konkurencji. O sukcesie grupy decydował zarówno wynik finansowy i udziały w rynku, jak również umiejętności pracy w grupie oraz zdolności prezentowania osiągniętych wyników.

Duże zaangażowanie, rzetelna praca i wysiłek naszych studentów zaowocował sukcesem i zdobyciem:

  • złotego medalu przez Kajetana Piechę,
  • srebrnego medalu przez Aleksandrę Kardas,
  • brązowego medalu przez Annę Cieślik, Joannę Kucia, Beatę Machowicz oraz Tomasza Silwanowicza.

Wszystkim studentom gratuluję i życzę kolejnych sukcesów, w szczególności w realiach prawdziwego rynku!

Prof. dr hab. Sławomir Smyczek Prorektor ds. Internacjonalizacji i Marketingu