Przejdź do menu Przejdź do treści

Tydzień Integracyjny dla nowych studentów zagranicznych

W semestrze letnim roku akademickiego 2023/2024 nasza uczelnia będzie gościć 54 studentów Erasmus+ z 11 krajów! Tradycyjnie Welcome Point organizuje Tydzień Integracyjny, który odbędzie się w dniach 12-16 lutego 2024 roku.

Podczas pierwszych dni pobytu w Polsce studenci z wymiany międzynarodowej Erasmus+ będą mieli okazję poznać naszą Uczelnię, miasto Katowice oraz okoliczne atrakcje turystyczne.

W ramach programu zaplanowano wiele ekscytujących wydarzeń, w tym warsztaty języka polskiego, gry integracyjne i wycieczki po mieście. Spotkania odbywać się będą w różnych lokalizacjach na terenie naszej uczelni i całego miasta. Studenci odwiedzą takie miejsca jak Muzeum Śląskie, Kato Science Corner i Planetarium w Chorzowie.

Ostatniego dnia Tygodnia Integracyjnego odbędzie się Globalna Wioska, czyli spotkanie polskich i zagranicznych studentów. Studenci będą mieli okazję spróbować tradycyjnych potraw, napojów i poznać kulturę innych krajów. Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów z wymiany międzynarodowej Erasmus+ do udziału w tym wydarzeniu.

Tydzień Integracyjny organizowany jest przez Biuro Internacjonalizacji we współpracy z Biurem Współpracy Międzynarodowej oraz przy aktywnym zaangażowaniu polskich i zagranicznych studentów - "Uni Buddies" - wspierających organizację wydarzeń w Welcome Point i opiekujących się swoimi rówieśnikami z różnych krajów podczas studiów w Polsce. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z Tygodnia Integracyjnego na naszym Instagramie Welcome Point.

 

Dołącz do nas

Nasi partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3