Tydzień Integracyjny dla studentów zagranicznych

W semestrze letnim roku akademickiego 2022/2023 nasza Uczelnia przywita 32 nowych studentów zagranicznych. Nowi studenci dołączą do ponad 140 krótko- i długoterminowych studentów z ponad 30 krajów, którzy przybyli do UE Katowice w semestrze zimowym. Tradycyjnie, Welcome Point, w partnerstwie z Biurem Współpracy Międzynarodowej, organizuje dla nich Tydzień Integracyjny.

Podczas pierwszych dni w Polsce cudzoziemcy będą mieli okazję poznać region, miasto oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

W ramach programu zaplanowano wiele spotkań i atrakcji, m.in.: warsztaty języka polskiego, zwiedzanie miasta, gry integracyjne czy wyprawę na łyżwy.
Poszczególne wydarzenia będą odbywały się w różnych miejscach na terenie Uczelni oraz Katowic. Studenci odwiedzą między innymi Spodek i Muzeum Śląskie.

W ostatnim dniu odbędzie się Global Village - spotkanie polskich i zagranicznych studentów, podczas którego będą mogli oni spróbować tradycyjnych potraw, napojów oraz poznać kulturę innych krajów. Zapraszamy serdecznie wszystkich zagranicznych studentów zarówno długoterminowych oraz krótkoterminowych do udziału w tym wydarzeniu.

Wydarzenie, które odbędzie się w dniach 13-17 lutego br. realizowane jest przy aktywnym zaangażowaniu polskich studentów "Uni Buddies" wspierających organizację wydarzeń w Welcome Point i opiekujących się swoimi rówieśnikami z różnych krajów podczas ich studiów w Polsce.

Zapraszamy do śledzenia na bieżąco relacji z Tygodnia Integracyjnego na Instagramie Welcome Point.