Warsztaty szkoleniowo-integracyjne - Wisła 2024

W dniach 19-21 kwietnia 2024 r. w Ośrodku Przygotowań Paraolimpijskich Start w Wiśle odbyły się warsztaty szkoleniowo-integracyjne dla studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, posiadających orzeczenie o niepełnosprawności.

Zajęcia odbywały się pod hasłem: „Promowanie zdrowego stylu życia i nawyków zdrowotnych jako warunek prawidłowego funkcjonowania studentów niepełnosprawnych w społeczności akademickiej”

Celem wyjazdu było między innymi przekazanie informacji na temat wyrównania możliwości dostępu do oferty dydaktycznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, przedstawienie możliwości pomocy, jaką oferuje Centrum Dostępności oraz integracja środowiska osób ze szczególnymi potrzebami. Ponadto studenci mogli zapoznać się z informacjami na temat możliwości działalności naukowej w oparciu o działalność Organizacji Studentów Niepełnosprawnych. Została również przedstawiona oferta zajęć ruchowych jaką oferuje Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu.

Ważnym elementem funkcjonowania w społeczności akademickiej jest również możliwość udziału w tzw. „życiu studenckim”, którego jedną z form jest możliwości udziału w sporcie akademickim osób ze szczególnymi potrzebami, w ramach cyklu Integracyjnych Mistrzostw Polski.

Studenci w trakcie wyjazdu uczestniczyli w Integracyjnym Pucharze w Bocci – Wisła 2024. Boccia, poza pływaniem, od lat jest jedną z najmocniejszych stron występów naszych studentów w Integracyjnych Mistrzostwach Polski. Turniej zakończył się zwycięstwem Magdaleny Kozubskiej, studentki trzeciego roku kierunku Finanse i Rachunkowość, Filia Rybnik. Gratulujemy!

Mamy nadzieję, że warsztaty przyniosły pozytywne efekty w różnych aspektach i dziedzinach życia studenckiego wszystkim uczestnikom.