Webinaria dla Kandydatów na UE Katowice

17 listopada, w Międzynarodowy Dzień Studenta, odbyło się pierwsze z trzech webinariów dla kandydatów w formie transmisji na żywo. Kandydaci mogli spotkać się na naszym facebookowym profilu z Prorektorem ds. Edukacji i Współpracy Międzynarodowej prof. dr hab. Sławomirem Smyczkiem, a także z pracownikami oraz studentami Uczelni. Podczas webinariów odpowiadamy na wszystkie pytania dotyczące studiów i przedstawiamy możliwości, jakie daje studiowanie na UE Katowice.

Webinar vol. 1–17 listopada

Podczas pierwszego webinaru kandydaci mogli odkryć z nami tajemnice studiowania, a także zobaczyć, jakie możliwości daje nasza uczelnia oraz jak najlepiej wykorzystać najwspanialszy czas życia!

Kandydaci spotkali się z Prorektorem ds. Edukacji i Współpracy Międzynarodowej, pracownikami oraz studentami i mogli poznać odpowiedzi na pytania dotyczące kierunków studiów czy rekrutacji, na które odpowiadaliśmy podczas live chatu! Podczas webinarium będziesz wystąpili także Laura i Paweł, którzy w ramach programu MERCURI studiują w kilku różnych krajach i którzy połączyli się z nami z Niemiec. Nie zabraknie również prezentacji uniwersyteckich produkcji filmowych.

Transmisja dostępna jest na Facebooku.

Webinar vol. 2–19 stycznia

Jak prawidłowo wypełnić formularz rekrutacyjny w systemie IRK? Czym się kierować przy wyborze kierunku studiów? Jakie dokumenty należy złożyć? Na te i wiele innych pytań odpowiemy już 19 stycznia! Podczas kolejnego webinarium opowiemy Ci, jak wygląda rekrutacja krok po kroku, przedstawimy naszą ofertę kierunków studiów oraz połączymy się z uczniami, którzy już wiedzą, że chcą być studentami UE Katowice.

Dowiesz się dlaczego kandydaci wybierają naszą uczelnię, a także co sprawia, że postanawiają spełniać z nami swoje marzenia o studiowaniu, o zagranicznych wyjazdach i karierze.

A może marzysz o studiowaniu za granicą? Chcesz nawiązać międzynarodowe przyjaźnie, poznać życie studenckie we Francji, Hiszpanii czy Włoszech? Pomożemy Ci osiągnąć ten cel! Podczas spotkania będziesz miał szanse porozmawiać z ekspertem z Biura Współpracy Międzynarodowej, który odkryje przed Tobą wszystkie tajemnice programu Erasmus Plus oraz zagranicznych stypendiów!

Masz inne pytania? Odpowiemy na nie podczas live chatu w trakcie i po zakończeniu webinarium.

Program webinaru:

• Rekrutacja krok po kroku – przewodnik naszego eksperta z Działu Rekrutacji.
  • My już wybraliśmy – poznaj naszych kandydatów.
  • Erasmus Plus – poznaj wszystkie możliwości wymian międzynarodowych.

Webinar vol. 3–27 kwietnia

27 kwietnia z murów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach przeniesiemy się do centrum śląskiego biznesu, abyś mógł poznać Absolwenta, któremu wiedza zdobyta na studiach, zaangażowanie i pomysł otworzyły drzwi do wielkiej kariery.

Czy warto być aktywnym zawodowo podczas studiów? Jak zacząć i rozwijać pracę we własnej firmie? Jak zacząć budować swój personal branding jeszcze na studiach? Na te pytania odpowie gość naszego ostatniego webinarium.

A może już teraz masz pytanie o studia na UE Katowice? Pisz na rekrutacja@ue.katowice.pl lub na Facebooku czy Instagramie.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku i bądź na bieżąco!