Wiosna z HR 2017 – podsumowanie

Zakończyła się kolejna edycja Wiosny z HR - corocznego wydarzenia organizowanego przez Koło Naukowe HRD działające przy Katedrze Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Podobnie, jak w poprzednich edycjach wykłady i warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem studentów.

Już od kilku lat Koło Naukowe HRD bierze czynny udział w tworzeniu warsztatów wchodzących w skład przedsięwzięcia pod nazwą "Wiosna z HR". Nie inaczej było i w tym roku. Od dawna uczestnicy koła pragną zachęcić studentów do brania czynnego udziału w warsztatach prowadzonych przez specjalistów z dziedziny HR. W ramach obecnej edycji zostały przeprowadzone trzy warsztaty, które zachęcały studentów do wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce. Każdy z nich dotyczył innego zagadnienia związanego z tematyką HR oraz był prowadzony przez innych prelegentów.

Pierwszy warsztat (21 kwietnia) przeprowadziła Pani Agnieszka Bojda z Arche Consulting, która przygotowała studentów do rozmowy kwalifikacyjnej i pokazała, jak należy się odpowiednio na niej zaprezentować. Następny warsztat (28 kwietnia) poświęcony był roli wolontariatu w ścieżce kariery, o którym opowiedziała Pani Karolina Widawska z Business Service Galop. Na sam koniec (28 kwietnia) duet w składzie Małgorzata Suda i Wioletta Polańska z Human & Hunter zaplanowały naszą przyszłość i zwróciły szczególną uwagę na działania które, w ramach budowania naszej ścieżki kariery, są najistotniejsze.

Warsztaty były, są i będą doskonałą okazją do poszerzania swojej wiedzy i zdobywania nowych umiejętności. Tegoroczne zajęcia okazały się ogromnym sukcesem, w którym brało udział kilkudziesięciu studentów. Dzięki nim każdy z uczestników zdobył cenne wskazówki, które może wykorzystać w przyszłości. Dodatkowo warsztaty dały możliwość poznania nowych ludzi oraz spędzenia czasu w nieco inny sposób niż "studencie siedzenie na wykładzie". Miejmy nadzieję, że kolejne edycje będą równie owocne.