Wykład pt. "Od fundamentów rynku finansowego do algorytmicznej rewolucji"

5 czerwca br. odbył się wykład pt. "Od fundamentów rynku finansowego do algorytmicznej rewolucji". Gościem wydarzenia był Michał Dzierżęga - Prezes Zarządu Global BD Trading.

Wykład poprowadził Michał Dzierżęga - Prezes Zarządu Global BD Trading. Od 2003 roku związany z rynkami finansowymi. Trader na amerykańskich rynkach NASDAQ i NYSE. Doświadczenie zdobywał w domach maklerskich, bankach, radach nadzorczych i trading roomach. Specjalizuje się w krótkoterminowym obrocie instrumentami finansowymi. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Wykład miał na celu przedstawienie praktycznej strony funkcjonowania rynku kapitałowego na świecie ze szczególnym uwzględnieniem rynku w Warszawie oraz Nowym Jorku. Studenci dowiedzieli się jak bardzo zmieniły się zasady obrotu, postrzegania rynku oraz przede wszystkim jak szybko dzisiaj rynek reaguje na zmiany zachodzące w jego otoczeniu.

Najważniejsze zagadnienia poruszane na wykładzie:

• handel wysokich częstotliwości, sztuczna inteligencja i algorytmy na rynku akcyjnym,
  • branża kryptowalut kontra obecny system finansowy,
  • profesjonalne narzędzia świadomego inwestora,
  • spekulacja intuicyjna oraz wszystko co dzisiaj "w trawie piszczy" na Wall Street.