Wyróżnienie dla zespołu UE Katowice w konkursie pomysłów na startup

Zespół Tutorspace złożony z pracownika naukowo-dydaktycznego i tutora akademickiego mgr Dagmary Modrzejewskiej oraz studenta Wydziału Informatyki i Komunikacji Piotra Franitza otrzymał wyróżnienie w konkursie pomysłów na startup dot. innowacyjnych rozwiązań ICT w edukacji o nazwie edCAMP.

Pierwsza część konkursu edCAMP wykładowo-warsztatowa odbyła się w dniach 2-3 października w formule on-line. Następnie w dniu zgłoszone do konkursu 35 zespołów wysłało swoje pitch deck’i czyli prezentacje dla potencjalnych inwestorów, które zostały ocenione. Był to intensywny weekend współpracy w ramach zgłoszonych zespołów oraz z mentorami. Spośród przesłanych prezentacji do drugiej, finałowej części Konkursu edCAMP Komisja wybrała 8 zespołów, które zostały zaproszone do wystąpienia podczas finału w Gliwicach - Startup Pitch Day, który odbył się 9 października.

Lista projektów, które zakwalifikowały się dalej była następująca:

• Crazy Polish Lama,
  • Just Glance IT,
  • Little Things,
  • Logofon,
  • Maturalni,
  • Projekt Aktywizacji Poprawnych Wzorców Ruchowych,
  • Rodzic Lider,
  • Tutorspace.

Wyróżnienia edCAMP 2021 otrzymały zespoły: Projekt Aktywizacji Poprawnych Wzorców Ruchowych i Tutorspace z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Zespoły zyskały wsparcie mentoringowe i następnie prace projektowe ponownie zostaną zaprezentowane jury.

Serdecznie gratulujemy!