Przejdź do menu Przejdź do treści

XV Ogólnopolskie Dni Rachunkowości na UE Katowice

W dniach 9-10 kwietnia br. na kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach odbędą się XV Ogólnopolskie Dni Rachunkowości. Tematem tegorocznej konferencji będą "Rachunkowość w dobie koncentracji na zrównoważonym rozwoju". W tym roku ma podwójnie wyjątkowy charakter. Po pierwsze jest to jubileuszowa edycja konferencji, a po drugie wpisuje się w program Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.

Ogólnopolskie Dni Rachunkowości to wydarzenie, które corocznie gromadzi przedstawicieli ośrodków akademickich z całego kraju na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. To konferencja naukowa poświęcona rachunkowości, na którą składają się sesje referatowe oraz konkursy w formie testów i zadań sytuacyjnych, a także wykłady firm partnerskich. Celem wydarzenia jest pogłębienie wiedzy z zakresu rachunkowości oraz wymiana wspólnych doświadczeń pomiędzy młodym pokoleniem ambitnych studentów. 

Konferencja trwa dwa dni składają się na nią przede wszystkim prelekcje i referaty wygłaszane przez studentów na podstawie napisanych przez nich artykułów naukowych.  Odbywa się jednocześnie konkurs na najlepszy referat, prelekcje ocenia jury konkursowe a zajęcie I, II lub III miejsca jest liczącym się osiągnięciem naukowym dla studenta. 

Dla słuchaczy i uczestników Klub Młodych Księgowych działający przy oddziale okręgowym w Katowicach  Stowarzyszenia Księgowych w Polsce organizuje konkurs „Klubowe Wyzwanie Rachunkowe” a nagrodami są bony na szkolenia w oo. SKwP w Katowicach. Firmy partnerskie oprócz wykładów o charakterze praktycznym ufundowały także nagrody dla zwycięzców konkursu na najlepszy referat oraz ciekawe gadżety. Wydarzenie jest jednym z przykładów integracji środowiska nauki z biznesem i daje studentom szanse na start w życie zawodowe ponieważ przedstawiciele partnerów oferują możliwość zostawienia swojego CV, co zapewne zaowocuje niejedną ofertą pracy.

Wydarzenie można śledzić na Facebooku oraz Instagramie KNR "Rachmistrz".

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3