Znamy finalistów VI edycji Konkursu im. Prof. T. Kotarbińskiego

Kapituła Konkursu im. Prof. T. Kotarbińskiego wybrała pięć książek, które powalczą o tytuł najwybitniejszego dzieła z zakresu nauk humanistycznych w szóstej edycji ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Uniwersytet Łódzki.

Kapituła Konkursu im. Pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego Prof. Tadeusza Kotarbińskiego na wybitną pracę naukową z zakresu nauk humanistycznych spotkała się zdalnie 16 października br. i spośród 68 zgłoszonych w tym roku prac wybrała pięć, jej zdaniem, najlepszych.

Tym razem uroczystość wręczenia nagrody będzie dużo bardziej skromna, z powodu pandemii. Odbędzie się ona online.

Na tegoroczny, szósty już Konkurs im. Prof. Tadeusza Kotarbińskiego, nadesłano w tym roku aż 68 dzieł z wiodących ośrodków naukowych w Polsce. To niemal rekord w historii tej ogólnopolskiej nagrody. Autor zwycięskiej pracy, którego nazwisko zostanie ogłoszone w styczniu 2021 r., otrzyma 50 000 PLN i dołączy do wyjątkowego grona laureatów. W tym roku, w związku z pandemią, regulamin konkursu został zmieniony po to, by umożliwić elektroniczne wysyłanie prac.

Szczegółowe informacje na temat konkursu i wybranych prac na stronie.

Poniższe fotografie przedstawiają przebieg V Edycji Konkursu im. Pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego Prof. Tadeusza Kotarbińskiego.