Przejdź do menu Przejdź do treści

Zobacz jak było na "Urodzinach Karola"

W czwartek 17 marca z okazji Jubileuszu 150. lecia urodzin prof. Karola Adamieckiego odbył się quiz w ramach akcji "Urodziny Karola". W czasie wydarzenia nie zabrakło słodkich urodzinowych niespodzianek, licznych atrakcji, a także nagród dla najlepszych uczestników. Zwyciężyła studentka Wydziału Zarządzania naszej Uczelni - Katarzyna Radwańska!

Urodziny rozpoczęły się quizem wiedzy o Karolu Adamieckim w holu Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych. W quizie uczestniczyło 12 osób, którym kibicowali przedstawiciele społeczności akademickiej, a także honorowi goście uroczystej Sesji Naukowej poświęconej uczczeniu 150. rocznicy urodzin prof. Karola Adamieckiego.

Studenci i kandydaci przygotowywali się do akcji przeglądając specjalnie utworzoną stronę internetową dotyczącą biografii prof. Karola Adamieckiego oraz śledząc wydarzenie na Facebooku. Ostatecznie do rundy finałowej zakwalifikowało się 5 osób, spośród których najlepsza okazała się Katarzyna Radwańska, studentka I roku na kierunku Finanse menedżerskie.

Jak sama podkreśla: Fakt, że wygrałam jest kwestią szczęścia. W quizie wzięłam udział zupełnie przez przypadek. Tuż przed rozpoczęciem, przejrzałam wskazówki zamieszczone w wydarzeniu na Facebooku. Zdałam się na swoją intuicję, która jak się okazało i tym razem mnie nie zawiodła. Część informacji o Karolu Adamieckim kojarzyłam również z wykładów z przedmiotu Podstawy Zarządzania.

Laureatkę, choć ma szerokie zainteresowania, do studiowania na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach przekonała nazwa kierunku. Swojego wyboru nie żałuje - przez całe życie słyszymy, że studia, to najlepszy czas w naszym życiu i w moim przypadku zdecydowanie się to potwierdza - podkreśla Kasia. 

Nagrody najlepszym uczestnikom quizu wręczyli: prof. dr hab. Leszek Żabiński, JM Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz Zbigniew Podraza, Prezydent Dąbrowy Górniczej, miasta, w którym urodził się Karol Adamiecki.

W czasie wydarzenia nie zabrakło również słodkich atrakcji - 150 jubileuszowych babeczek. Wszyscy uczestnicy urodzin mogli zrobić zdjęcia na ściance i udostępniać je w mediach społecznościowych, a także na żywo śledzić naszego insta-walla :) #urodzinyKarola.

Zobacz galerię zdjęć z "Urodzin Karola"!

Przypominamy, że 17 marca był dniem bez pytania i kolokwiów dla studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach :)

Celem inicjatywy było zainteresowanie studentów sylwetką oraz dokonaniami Karola Adamieckiego. Wydarzenie przy wsparciu władz i kadry naukowej Uczelni zostało zorganizowane przez Biuro Promocji i Nowych Mediów.

Dołącz do nas

Nasi partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3