008 Bal Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

Tegoroczny Bal - prawdopodobnie największa tego typu impreza w Europie - odbył się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Szampańska zabawa i niepowtarzalne emocje towarzyszyły gościom przez całą noc!

Otwarcia Balu dokonali Prorektor ds. Edukacji i Współpracy z Zagranicą prof. dr hab. Wojciech Dyduch, Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa oraz Przewodniczący Parlamentu Studenckiego, Marek Adamczyk. Uroczysty toast wzniósł JM Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, prof. dr hab. Leszek Żabiński. Następnie Zespół Pieśni i Tańca "Silesianie" zaprosił gości do pierwszego tańca - poloneza. Na ósmym już Balu bawiło się ponad kilkaset osób. Nie zabrakło licznych atrakcji takich jak: występy artystów z Teatru V6, akompaniamentu muzyków z orkiestry Happy Big Band, a także ku zaskoczeniu gości – oświadczyn! Panie zachwycały swoimi kreacjami, a panowie dodawali swoim partnerkom blasku szykiem i elegancją w konwencji brytyjskiego agenta.

O północy na salę wjechał tort przygotowany w stylu szpiegowskim, który podzielili: JM Rektor prof. dr hab. Leszek Żabiński oraz Prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Piotr Wojaczek.

Podczas wydarzenia nagrodzono również laureatów plebiscytu na najlepszego prowadzącego "Złote pióro". Nagrody otrzymali: prof. dr hab. Wojciech Dyduch w kategorii Przyjaciel studenta, dr Stanisław Barczak w kategorii Autorytet, prof. UE dr hab. Wiesław Walentukiewicz w kategorii Kawalarz oraz dr Maria Buszman-Witańska w kategorii Praktyk.

Szczególne podziękowania składamy naszym Partnerom i Sponsorom, a także wszystkim uczestnikom Balu, dzięki którym wydarzenie to na długo zapada w pamięć. Mamy nadzieję, że licencja na dobrą zabawę, która towarzyszyła nam na Balu 008 wtórować będzie także w przyszłym roku.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.

Krótka relacja filmowa z Balu została wyemitowana również w Aktualnościach TVP3 Katowice (od 12 minuty).

Osoby, którym podczas Balu wykonano zdjęcia "na ściance" i chcą otrzymać pamiątkowe fotografie proszone są o kontakt mailowy: katarzyna.lebkowska@uekat.pl.

Więcej informacji na temat Balu na stronie: www.ue.katowice.pl/bal.