Bezpieczeństwo Teleinformatyczne - Seminarium naukowe "Ryzyka & SWIFT"

Katedra Informatyki Kolegium Informatyki i Komunikacji zaprasza na otwarte Seminarium organizowane przy współpracy z ISACA Katowice, które odbędzie się 10 czerwca w godz. 18:00- 20:00 na platformie Google Meet.

Program Seminarium:

  • Łukasz Mitera LINK Mobility "Zarządzanie ryzykiem od strony kapitału, czyli zejdźmy niżej".

Audytor i bezpiecznik w LINK Mobility Poland, współzałożyciel stowarzyszenia 1753c oraz pasjonat cyberbezpieczeństwa. W przeszłości związany z audytem systemów IT i analityką bezpieczeństwa systemów w sektorze bankowym oraz oceną wpływu podatności na systemy informatyczne elektrowni atomowych.  Będzie mówił o zarządzaniu ryzykiem kapitału, identyfikacji ryzyka, zbierania danych na temat ryzyka przy użyciu narzędzia Ardoq, procesów biznesowych oraz kierunków mitygacji ryzyka.

  • Adam Mizerski -  ISACA Katowice Chapter "Czy moje pieniądze są bezpieczne? Wytyczne dot. audytowania SWIFT".

SWIFT  (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication), stowarzyszenie na rzecz Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej po spektakularnych atakach w wyniku których grupa APT38 Lazarus ukradła setki milionów dolarów stworzyło SWIFT Customer Security Controls Framework. SWIFT CSCF wzmacnia cyberodporność sektora finansowego co roku stawiając kolejne wymogi. Rok 2021 to wymóg przeprowadzenia niezależnego audytu wewnętrznego lub zewnętrznego zgodności banków z SWIFT CSCF.

Wstępna rejestracja nie jest wymagana.

Link do spotkania na Google Meet pod adresem: meet.google.com/ygg-rbam-gvu

Serdecznie zapraszamy.