Bezpłatne szkolenia dla pracowników #UEKatowice w ramach projektu "UEKat dostępny"

Serdecznie zapraszamy pracowników Uczelni na bezpłatne szkolenia organizowane w ramach projektu "UEKat dostępny – program wsparcia procesu kształcenia dla osób ze szczególnymi potrzebami". Szkolenia dedykowane są dla kadry dydaktycznej, zarządczej oraz pracowników administracyjnych i mają na celu rozszerzenie kompetencji i zwiększenie świadomości o niepełnosprawności.

"UEKat dostępny" to projekt realizowany w naszej Uczelni od 1 listopada 2021 r. Tematyka  oferowanych szkoleń  pozwoli na rozwinięcie kompetencji zawodowych oraz zwiększy wrażliwość na kształcenie osób ze
szczególnymi potrzebami. Więcej informacji nt. projektu na stronie: www.ue.katowice.pl/uekat-dostepny

Nauczyciele akademiccy będą mieć możliwość udziału w następujących szkoleniach:

• "W świecie różnorodnych możliwości – zapoznanie z rodzajami niepełnosprawności";
  • "Funkcjonowanie osób z niepełnosprawnością w środowisku akademickim";
  • "Praca z osobami z zaburzeniami zdrowia psychicznego";
  • "Praca z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu";
  • "Poznanie zasad projektowania uniwersalnego";
  • "Adaptacja materiałów dydaktycznych w wersji elektronicznej na zajęcia ze studentami z niepełnosprawnością wzroku";
  • "Jak zwiększyć dostępność spotkania online oraz elementy e-learningu".

Dla kadry administracyjnej i zarządczej zostaną przeprowadzone szkolenia dotyczące:

• Komunikacji i obsługi osób z niepełnosprawnością w środowisku akademickim;
  • Dostosowania materiałów rekrutacyjnych do potrzeb osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu;
  • Dostępności przestrzeni i budynków dla osób z niepełnosprawnościami.

Dodatkowo pracownicy administracyjni będą mogli wziąć udział w kursie polskiego języka migowego.

Sposób realizacji szkoleń

Szkolenia będą się odbywać w formie stacjonarnej na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach – z wyjątkiem języka migowego oraz szkoleń:

• "Jak zwiększyć dostępność spotkań online oraz elementy e learningu",

które będą odbywały się online.

Za udział w szkoleniach, nauczyciele akademiccy będą mieli możliwość zdobycia punktów w trzech obszarach aktywności zgodnie z obowiązującymi kryteriami oceny okresowej.

Rejestracja odbywa się elektronicznie poprzez formularz wysyłany wraz z
mailem zapraszającym na szkolenia.

Serdecznie zapraszamy!