Ceremonia Otwarcia Konferencji KATMUN 2024

11 kwietnia br. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach odbyła się uroczysta Ceremonia Otwarcia Konferencji Katowice Model United Nations - KATMUN 2024 organizowana przez partnerską szkołę naszej Uczelni - III Liceum Ogólnokształcące im. Przez kolejne dni, do 13 kwietnia w murach UE Katowice uczniowie będą debatować podczas symulacji obrad Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Konferencja KATMUN to symulacja obrad Organizacji Narodów Zjednoczonych, podczas której uczestnicy wcielają się w rolę delegatów reprezentujących kraje i organizacje, przeprowadzając przy tym codzienne wielogodzinne obrady, odbywające się w całości w języku angielskim.

Ceremonia Otwarcia

Podczas uroczystej Ceremonii Otwarcia KATMUN w Auli A Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach zgromadzonych uczestników powitali:

• Mateusz Marciniak - Przewodniczący Obrad,
  • Marek Wójcik - Wojewoda Śląski,
  • Beata Zygadlewicz-Kocus - Wicedyrektor III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Katowicach.

Obrady Organizacji Narodów Zjednoczonych

W trakcie kolejnych dni uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Katowicach będą debatować podczas symulacji obrad Organizacji Narodów Zjednoczonych w zakresie dziedzin takich jak: stosunki międzynarodowe, polityka, ekonomia, prawa człowieka, ekologia, dyplomacja i wiele innych.

Ostatniego dnia na Auli A, delegacje państw będą głosować na ustawy, nad którymi wcześniej odbywały się debaty. Po zakończonych głosowaniach całość wydarzenia zostanie podsumowana, a najlepsi delegaci zostaną nagrodzeni w różnych kategoriach.

Dzięki takiemu doświadczeniu, uczestnicy uczą się rozwiązywać problemy, przełamywać bariery społeczne, osiągać porozumienia i kompromisy, a także nabywać umiejętności przywódcze.