Dzień Otwarty na UE Katowice [relacja]

We wtorek 26 listopada 2019 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach odbył się Dzień Otwarty. To jedno z największych w regionie wydarzeń mających na celu zachęcenie kandydatów do studiowania kierunków ekonomicznych. W wydarzeniu wzięło udział blisko 1000 przyszłych studentów z 25 szkół z 16 śląskich miejscowości.


Jesienne Dni Otwarte 2019

Kandydaci mieli okazję skorzystać m.in. z mini wykładów, wycieczki po kampusie, fotobudki, spotkania z wykładowcą z pasją, programu audio AS Radia (radia studenckiego UE Katowice), o którego oprawę zadbał DJ Bartez. Dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w Dniu Otwartym osobiście lub chcieliby zadać dodatkowe pytania, Uczelnia przygotowała także transmisję na żywo w mediach społecznościowych oraz sesję pytań i odpowiedzi Q&A na Instagramie.

Bądź aktywny i… studiuj, pracuj i zarabiaj

Jak na akademickie wydarzenie przystało, rozpoczęło się od "Gaudeamus Igitur" w wykonaniu akademickiego Chóru. Uczestników Dnia Otwartego UE Katowice przywitał w auli Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych prof. dr hab. Sławomir Smyczek, Prorektor ds. Edukacji i Internacjonalizacji.

– "Jesteśmy największą i najstarszą uczelnią ekonomiczną na Górnym Śląsku (…) Mamy jedną z najnowocześniejszych ofert kierunków studiów, stale modyfikowaną i dostosowywaną do wymagań rynkowych, w tym programy anglojęzyczne” – rozpoczął prof. Smyczek. – "Ale studia , to nie tylko nauka. To co wyróżnia naszą Uczelnię, to bogata oferta dodatkowa" – kontynuował. Zachęcał przy tym przyszłych studentów m.in. do wymian międzynarodowych, do angażowania się w działalność organizacji studenckich, kół naukowych i sekcji sportowych, do bycia aktywnym na studiach. – "Na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach nie sposób się nudzić" – dodał. Przedstawił także krótko, jak funkcjonuje działający na Uczelni tutoring akademicki. – "Uruchomiliśmy specjalny program  pn. "Uniwersytet Talentów", gdyż chcemy wyłapywać najzdolniejszych kandydatów na studia" – mówił. Tłumaczył przyszłym studentom, że uczelnia to nic innego jak droga do osiągnięcia przez nich sukcesu i realizacji marzeń. Kończąc, wyraził nadzieję na spotkanie z uczestnikami Dnia Otwartego [już jako studentami] w murach Uniwersytetu w październiku 2020 roku.

Po przywitaniu i mini koncercie  w wykonaniu Chóru UE Katowice, rozpoczęły się krótkie wykłady, warsztaty i spotkania, z czego część prowadzona była w języku angielskim zarówno przez nauczycieli akademickich, jak i studentów oraz absolwentów. Kandydatom na studia przybliżono m.in. takie tematy jak: "Modern trend in consumer behawior"; "Projektowanie stron internetowych z użyciem aplikacji webowych"; "Nie taka straszna rachunkowość, jak ją malują"; "Ekonomiczny wymiar współczesnego sportu"; "Jak skutecznie zarządzać bezpieczeństwem w miastach i metropoliach?"; "Gamifikacja - zrób to sam! Czyli czym jest gamifikacja, jak działa, jak ją samemu zrobić?"; "Logistyka. Wczoraj, dzisiaj, jutro"; "Jak nie zostałem sułtanem? Czyli o źródłach bogactwa i bogacenia się".

W trakcie Dnia Otwartego przyszli studenci uczestniczyli licznie w International Business Open Day, dzięki czemu zapoznali się z ofertą studiów prowadzonych w 100% w języku angielskim i możliwościami, jakie daje studiowanie w międzynarodowym środowisku. W czasie wycieczki po kampusie spotkali się także z Zespołem Pieśni i Tańca "Silesianie", ambasadorami poszczególnych kierunków studiów, jak również przedstawicielami organizacji i kół naukowych. Na liczne pytania kandydatów odpowiadali także pracownicy Działu Rekrutacji oraz Biura Współpracy Międzynarodowej.

Podczas Dnia Otwartego na #UEKatowice po licznych atrakcjach na terenie kampusu odbyło się specjalne Live Q&A (z ang. "questions and answers") na Instagramie! Była to świetna okazja do uzupełnienia wiedzy! Zobacz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania! 

Galeria zdjęć z wydarzenia

Jesienne Dni Otwarte 2019
Jesienne Dni Otwarte 2019
Jesienne Dni Otwarte 2019
Jesienne Dni Otwarte 2019
Jesienne Dni Otwarte 2019
Jesienne Dni Otwarte 2019
Jesienne Dni Otwarte 2019
Jesienne Dni Otwarte 2019
Jesienne Dni Otwarte 2019