EEC online z udziałem Rektora

W dniach 11-25 maja odbywa się pierwsza edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego online! W programie zaplanowano kilkanaście debat o nowej gospodarczej rzeczywistości. Do udziału w wydarzeniu zaproszono kilkudziesięciu przedstawicieli biznesu, rządu, samorządów i nauki. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach reprezentować będzie JM Rektor dr hab. Robert Tomanek, prof. UE.


EEC online z udziałem Rektora, źródło: EEC

Europejski Kongres Gospodarczy, którego partnerem instytucjonalnym jest Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, to największe spotkanie gospodarcze Europy Centralnej. Kongres stanowi forum wymiany doświadczeń, opinii i wiedzy o polskiej oraz europejskiej gospodarce. Poruszane tematy dotyczą m.in. zagadnień ekonomicznych, społecznych, technologicznych, a także społecznych.

EEC

Z uwagi na pandemię kooronawirusa, Europejski Kongres Gospodarczy 2020 odbywa się w nowych realiach. W zaplanowanym pierwotnie terminie wydarzenie odbywa się online i jest transmitowane na żywo. W ramach Kongresu odbywają się wystąpienia, prezentacje, dyskusje 1/1 oraz komentarze i rundy pytań – w czasie rzeczywistym – do uczestników debat.

20 maja br. w godz. 12:00-13:15 w panelu "Rynek pracy. Sztuka adaptacji" weźmie udział JM Rektor dr hab. Robert Tomanek, prof. UE. Uczestnicy panelu moderowanego przez Rafała Kergera, dziennikarza ekonomicznego, redaktora naczelnego, WNP.PL, PulsHR.pl, PortalSamorzadowy.pl, odpowiedzą na pytania:

  • Koniec rynku pracownika? Jaki krajobraz się wyłania z chaosu?
  • Praca zdalna, nowe standardy życia codziennego przekształcają rynek pracy i relacje pracodawca-pracownik. Co zmieni się w obszarze popytu na pracę – ilościowo, jakościowo?
  • Cudzoziemcy w Polsce – kryzys pokazał ich wartość. Czy wobec oczywistego, silnego spowolnienia gospodarki będą potrzebni?
  • Koronawirus jako okazja do postulowanej poprawy ich statusu i zabezpieczeń w pracy. Postulowane regulacje na rynku pracy na czas kryzysu. A może deregulacja?
  • Czy zbyt sztywno stosowane narzędzia ochrony pracownika mogą mu zaszkodzić? W jakich kwestiach twardo bronić, a w jakich luzować gorset regulacyjny?
  • Pracodawca, pracownik, prawo pracy. Jaka komunikować zmiany, zwalniać i rekrutować? Miejsca pracy, zdrowie i wydajność – czas na nowe podejście?

Więcej informacji nt. panelu na stronie

Organizatorzy wyrażają nadzieję na spotkanie na żywo w nowym terminie: 2-4 września 2020 r. Do tego czasu transmitowane będą dyskusje oraz wirtualne spotkania poświęcone aktualnym problemom gospodarki.

Szczegółowe informacje oraz zapisy dostępne są na stronie: eecpoland.eu.