Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024 gościło Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA)

W piątek 17 listopada 2023 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach odbył się Dzień Otwarty z NAWA skierowany do pracowników, studentów i doktorantów wszystkich uczelni, w szczególności uczelni Konsorcjum Akademickiego - Katowice Miasto Nauki.

Bezpośrednio przed wydarzeniem został zainaugurowany projekt "Feel good @UEKat" mający na celu integrację studentów polskich i zagranicznych oraz poprawę ich kondycji psychofizycznej.

Dzień Otwarty z NAWA otworzyli: dr hab. Justyna Ganassali, prof. UE oraz dr Dawid Kostecki, Dyrektor Generalny Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej .

Podczas Dnia Otwartego, eksperci NAWA zaprezentowali: programy skierowane do kadry naukowej, administracyjnej, studentów i doktorantów oraz programy wspierające proces umiędzynarodowienia polskich uczelni i jednostek naukowych. Przedstawione zostały również informacje o nowych formatach programów, które NAWA planuje uruchomić w 2024 roku.

Uczestnicy zostali także zapoznani ze szkolnictwem wyższym za granicą oraz ofertą: stypendialną EUI, Biura Programów dla Studentów oraz Biura Programów Języka Polskiego.

"Dziękujemy za gościnę Uniwersytetowi Ekonomicznemu w Katowicach, tym bardziej, że w dzisiejszych czasach miasto Katowice - Europejskie Miasto Nauki 2024 to tak bardzo wyjątkowe miejsce, że niemal nie wypada tutaj nie być. [...] Dzień z NAWA to formuła, która pozwala opowiedzieć o tym, czym się zajmujemy od ponad 6 lat i co udało się do tej pory osiągnąć zarówno w wymiarze indywidualnym, ale i instytucjonalnym, także przedstawić programy dla studentów, doktorantów i naukowców czy instytucji." - podkreślał podczas wydarzenia dr Dawid Kostecki, dyrektor generalny NAWA.