Przejdź do menu Przejdź do treści

EuroScience Open Forum 2024 [rejestracja]

W dniach 12-15 czerwca 2024 r. w Katowicach odbywać będzie się konferencja EuroScience Open Forum 2024 pt. "Życie zmienia naukę". Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach zaangażowany w Konsorcjum Akademickie - Katowice Miasto Nauki jest jednym z organizatorów wydarzenia. Zapraszamy do bezpłatnego rejestrowania się na wydarzenie.

O konferencji

EuroScience Open Forum to odbywająca się co dwa lata konferencja mająca na celu zaoferowanie społeczności naukowej platformy do interdyscyplinarnej i przekrojowej debaty na temat kultury naukowej, badań i innowacji. Debata jest adresowana do społeczeństwa i realizowana z jego udziałem.

Nadrzędnym celem konferencji ESOF2024 jest eksploracja związków między nauką a społeczeństwem, warunków prowadzenia badań naukowych oraz ich wpływu na społeczeństwo. Jej założeniem jest stymulowanie debaty na temat zmian związanych z nauką, a także analiza społecznych, kulturowych i gospodarczych konsekwencji przełomowych odkryć naukowych na poziomie regionalnym, krajowym, europejskim i ogólnoświatowym. W obliczu globalnych wyzwań i w celu zwiększania międzynarodowej współpracy, naukowcy chcą dyskutować o nauce jako czynniku zmian w codziennym życiu, a także o tym, jak życie zmienia naukę.

ESOF 2024 to sześć głównych obszarów, odpowiadających aktualnie najważniejszym wyzwaniom nauki:

  • transformacja energetyczna,
  • zrównoważone środowisko,
  • tożsamość kulturowa i transformacje społeczne,
  • przemiany w obrębie doskonałości naukowej,
  • zdrowe społeczeństwo,
  • transformacja cyfrowa.

Rejestracja

Zgodnie z ideą przewodnią konferencji ESOF, zakładającą formułę otwartej debaty, adresowanej do społeczeństwa i realizowanej z jego udziałem, do uczestnictwa w ESOF2024 – obok naukowców i badaczy z kraju i ze świata – zaproszeni są mieszkańcy Katowic i regionu, przedstawiciele mediów, biznesu i polityki, a także wszyscy zainteresowani przebiegiem wydarzenia. Udział w konferencji jest bezpłatny, wymagane jest zgłoszenie udziału poprzez system rejestracyjny. 

Na wydarzenie obowiązuje rejestracja, więcej informacji można znaleźć na stronie.

Zaproszenie JM Rektor prof. dr hab. inż. Celiny M. Olszak

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3
logotyp acca