Finał letniej edycji programów edukacyjnych dla dzieci

XXVI Letnia edycja 2021/2022 programu edukacyjnego Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego (EUD) dla najmłodszych studentów została przeprowadzona w formie hybrydowej. Finał programu odbył się 23 maja 2022 r. w murach Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Test wiedzy ekonomicznej

Podczas ostatnich zajęć studenci przystąpili do testu wiedzy ekonomicznej, który składał się z 15 pytań zamkniętych jednokrotnego wyboru z zakresu tematyki zrealizowanej w trakcie całego semestru. Pytania do testu przygotowali Prowadzący zajęcia. Do testu przystąpiły dzieci ze śląskich szkół podstawowych, w tym również dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Gen. Wł. Sikorskiego z Woli Baranowskiej (woj. podkarpackie), które pod opieką koordynatora mgr Marty Tomanek przyjechały na finał edycji.

Najlepsi Studenci EUD

Wśród zwycięzców po zaciętej dogrywce wyłoniono trzech Najlepszych Studentów EUD, przyznając I, II i III miejsce. Laureatami testu wiedzy ekonomicznej w semestrze letnim 2021/22 zostali: Joanna Wysocka, Natalia Jaciubek i Mateusz Badura. Serdecznie gratulujemy!

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe. Za zajęcie miejsca na podium i uzyskanie tytułu Najlepszego Studenta Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Katowicach nagrodzeni dostali tablety graficzne i bony podarunkowe. Wśród pozostałych uczestników testu, którzy zdobyli wysokie wyniki przyznano również wyróżnienia w postaci bonów upominkowych, a otrzymali je: Mikołaj Martynów i Szymon Helowicz.

Fundatorami przyznanych nagród są Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych w Warszawie oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Finał edycji EUD poprowadziła Katarzyna Franke – koordynator EUD, Kierownik Centrum Kształcenia przez Całe Życie.

Zwycięzcom testu pogratulował i wręczył nagrody dr hab. Wojciech Głód, pracownik Katedry Przedsiębiorczości i Zarządzania Innowacyjnego, zachęcając do udziału w kolejnych edycjach programu edukacyjnego EUD.

Więcej informacji nt. programów na stronie: www.uniwersytet-dzieciecy.pl.