Finał zimowej edycji programów dla dzieci i młodzieży

24 stycznia 2022 r. odbył się Finał XXV edycji zimowej 2021/2022 Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego (EUD) w Katowicach. Z 35 uczestników wyłonieni zostali laureaci: Jan Sielski, Karolina Karpińska oraz Maria Faustyna Chwałek. Serdecznie gratulujemy!

Podczas ostatnich zajęć studenci napisali test wiedzy ekonomicznej w formie online. Test składał się z 15 pytań zamkniętych jednokrotnego wyboru i obejmował zakres tematyki zajęć zrealizowanych w ramach programu edukacyjnego. Pytania do testu przygotowali Prowadzący zajęcia.

Do testu online przystąpiło 35 uczestników, a wśród zwycięzców wyłoniono trzech Najlepszych Studentów EUD, przyznając I, II i III miejsce. Laureatami edycji zimowej 2021/22 Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego zostali: Jan Sielski, Karolina Karpińska oraz Maria Faustyna Chwałek

Laureaci testu wiedzy ekonomicznej otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Za zajęcie miejsca na podium i uzyskanie tytułu Najlepszego Studenta Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Katowicach w semestrze zimowym 2021/2022 nagrodzeni dostaną tablet graficzny. Pozostałym wyróżnionym uczestnikom przekazane zostaną bluzy uczelniane, kubki oraz bony podarunkowe.

Finał edycji zimowej EUD poprowadziła Katarzyna Franke – koordynator EUD, Kierownik Centrum Kształcenia przez Całe Życie przy współudziale Doroty Popowskiej – dyrektor Centrum Otwartej Edukacji Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz przedstawiciel Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych w Warszawie.

Zwycięzcom testu pogratulował Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy z Otoczeniem, dr hab. Robert Wolny, prof. UE, który zaznaczył, że słuchacze EUD są już pełnoprawnymi studentami Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Słowa podziękowania skierował także do rodziców za to, że mobilizują dzieci i zaszczepiają w nich chęć do nauki ekonomii od najmłodszych lat. Prorektor podkreślił rolę synergii dwóch jednostek Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych w Warszawie oraz Centrum Kształcenia przez Całe Życie, która przynosi efekty.

W edycji zimowej zajęcia EUD odbywały się hybrydowo, co umożliwiło  udział uczniom ze szkół spoza województwa, jedną z liczniejszych grup byli uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej  im. Gen. Wł. Sikorskiego w Woli Baranowskiej pod opieką koordynatora mgr Marty Tomanek

Wszystkim Studentom EUD serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach.

W dniu 24 stycznia zakończono również zimową edycję Ekonomii dla Liceum i Technikum (ELiT). Wykłady i warsztaty nt. zarządzania, transportu, przedsiębiorczości i sieci informatycznych poprowadzili wykładowcy Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. W zajęciach wzięło udział 40 uczniów szkół średnich z województwa śląskiego. Program ELiT cieszy się zainteresowaniem wśród uczniów szkół średnich oraz absolwentów Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego i Akademii Młodego Ekonomisty. Na zakończenie edycji uczestnicy otrzymali Certyfikaty.