Głosowanie na Mistrzów UE Katowice

6 grudnia ruszyło głosowanie na Mistrzów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach nominowanych przez członków społeczności w 7 kategoriach. Konkurs organizowany jest z okazji Jubileuszu 85-lecia Uczelni i dedykowany jest dla wszystkich pracowników UE Katowice. Zwycięzcy w różnych kategoriach otrzymają tytuł i specjalną statuetkę. Zachęcamy do głosowania na swoich Mistrzów! :)


O konkursie

Celem konkursu organizowanego w ramach Jubileuszu 85-lecia Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach jest wyróżnienie pracowników Uczelni. W pierwszym etapie konkursu, który zakończył się 28 listopada społeczność akademicka dokonała zgłoszenia kandydatur wraz z niezbędnymi uzasadnieniami. W drugim etapie, który odbywa się w dniach 6-9 grudnia (po zweryfikowaniu zgłoszeń i wyrażeniu zgody przez nominowanych zgłoszonych kandydatów na udział w plebiscycie) odbywa się głosowanie na Mistrzów UE Katowice.

Nominowani

Do konkursu nominowanych zostało niemal 70 pracowników Uniwersytetu w co najmniej jednej z 7 kategorii: Mistrz Pióra, Mistrz Słowa, Mistrz Życzliwości, Mistrz Sztuki, Mistrz Stylu, Mistrz Sportu oraz Mistrz Humoru. Poniżej przedstawiona została lista kandydatów wraz z uzasadnieniem zgłoszenia. 

 • Dr Marcin Baron (Katedra Badań Strategicznych i Regionalnych) - "niezwykła charyzma w piórze, potrafi w sposób niespotykany merytorycznie skonsolidować różne treści"

 • Marek Kiczka (rzecznik prasowy)"każdy tekst tworzony przez Marka czyta się z ogromną przyjemnością"

 • Dr Maria Kocot (Katedra Informatyki Ekonomicznej) "jest znakomitą pisarką i poetką, wielokrotnie nagradzaną ogólnopolskimi nagrodami literackimi. Obok zainteresowań problemami ekonomii, odnosi ogromne sukcesy jako pisarka literacka. Ma na koncie świetnie sprzedające się książki, osadzone w realiach historycznych"

 • Agnieszka Put (Centrum Marketingu) - "spod pióra Agnieszki wychodzi większość informacji na www, wspiera ważne osoby na Uczelni, w tworzeniu komunikatów skierowanych do społeczności akademickiej. Ma doskonałe wyczucie, potrafi dostosować komunikat do grupy docelowej, a treści przez nią tworzone same się czytają"; "jest osobą, która potrafi stworzyć perfekcyjne komunikaty zamieszczane zarówno na stronie internetowej, jak i mailowo. Jest w stanie w sposób nieprzeciętny dać wyraz temu, co najistotniejsze. Ponadto, to osoba, która jest zawsze chętna do pomocy - z uśmiechem na twarzy!"

 • Patrycja Świerkot (Biuro Współpracy Międzynarodowej) - "doskonale redaguje teksty a także dokumenty uczelniane w języku polskim, niemieckim i angielskim. Służy pomocą każdemu pracownikowi w rekomendacji pism które kierowane są zarówno do społeczności akademickiej jak i do współpracowników zagranicznych uczelni"

 • Dr hab. Jolanta Zrałek, prof. UE (Katedra Badań Konsumpcji) - "teksty Jolanty Zrałek mają w sobie pewną niezgłębioną moc. Każde słowo dobrane jest tak, by sens wypowiedzi trafiał czytelnikowi prosto w serce, duszę lub umysł, by tam kwitnąć i inspirować"
 • Dr hab. Anna Adamus-Matuszyńska, prof. UE (Katedra Badań Rynkowych i Marketingowych) - "mistrzyni słowa. Zawsze wypowiada się merytorycznie. Ma doskonałą dykcję!"

 • Dr Marcin Baron (Katedra Badań Strategicznych i Regionalnych) - "to naprawdę wspaniały lider. Taki który potrafi zainspirować do samorozwoju. Potrafi przekazać każdą informacje w sposób, który nadal uskrzydla i motywuje do zmian. Charyzma i inteligencja dodatkowo ubarwiają Jego wystąpienia. Zawsze chce się go słuchać"

 • Prof. dr hab. Wojciech Dyduch (Dziekan Wydziału Zarządzania, Katedra Przedsiębiorczości) - "posiada doskonałe umiejętności retoryczne!"

 • Marek Kiczka (rzecznik prasowy) - "to osoba, którego wystąpienia są zawsze perfekcyjnie przygotowane. Nawet w prywatnych rozmowach stara się używać starannego języka, potrafi zainteresować rozmówcę swoimi wypowiedziami, do tego zawsze dobrze się prezentuje"; "jako rzecznik prasowy, Marek posługuje się doskonale językiem polskim, a w wystąpieniach publicznych jest doskonały. Bogate słownictwo i nienaganna dykcja sprawiają, że świetnie prezentuje się zarówno na żywo, jak i w materiałach wideo"

 • Roman Moroń (portier w budynku R) - "jest dżentelmenem - uprzejmym, o kurtuazyjnym zachowaniu i niebywałym spokoju. Zawsze elokwentny i obdarzający każdego miłym i ciepłym słowem"
 • Mariola Jankowska (portierka w budynku CNTI) - "jest osobą niezwykle sympatyczną i pomocną w każdej sytuacji. Wykazuje się troską o każdego gościa CNTI, a przy tym obdarowuje przepięknym uśmiechem. Poprawia humor na co dzień każdemu, a przy tym jest bardzo rzetelna i odpowiedzialna"

 • prof. dr hab. Teresa Kraśnicka (Katedra Przedsiębiorczości i Zarządzania Innowacyjnego) "Pani Profesor wprowadza ciepłą i rodzinną atmosferę. Można liczyć na Jej wsparcie i życzliwe podejście. W trudnych sytuacjach potrafi pocieszyć i pomaga szukać optymizmu na przyszłość. Zawsze cieszy się z sukcesów innych osób. Jej postawa stanowi przykład dla całej społeczności akademickiej"

 • Bogusław Kupka (pracownik gospodarczy) - "człowiek o przyjaznym usposobieniu, miły, uprzejmy i serdeczny. Zawsze gotowy do pomocy, nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych do wykonania. Bez Jego wsparcia trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie naszej Alma Mater"; "Pan Boguś - "złota rączka", zawsze skory do pomocy w każdej sprawie. Uprzejmy, życzliwy, kulturalny, bez niego wiele uroczystości pewnie by się nie udało"

 • Jolanta Kupka (portierka w budynku R) - "cechuje Ją życzliwość i serce na dłoni"; "jest osobą bardzo serdeczną i miłą. Zawsze ciepło wita w progu uczelni a także służy pomocą i zawsze znajdzie dobre słowo dla każdego"

 • Małgorzata Kuzior (Biuro Zarządzania Kadrami) - "na co dzień uprzejma i serdeczna, nie odmawia pomocy i wsparcia. Jej życzliwość wynika z wewnętrznej postawy i filozofii życia. Z wyczuciem, empatią i zaangażowaniem podchodzi do spraw osobistych pracowników. Z dzielnością pokonuje każdy zawodowy dzień. To pełen profesjonalizm i dobro na dłoni"

 • Anna Maśląg (Biuro Doskonałości Naukowej) - "nigdy nie odmawia udzielenia pomocy, doradzi merytorycznie i wesprze dobrym słowem. Wyjaśni w sposób przejrzysty, na spokojnie. Można na nią liczyć w każdej sprawie. Osoba bardzo życzliwa i pomocna"; "jest najbardziej pogodnym pracownikiem. Zawsze jest uśmiechnięta, miła i chętna do pomocy.

 • Anna Raszka (Biuro Dydaktyki) - "życzliwość to Jej credo życiowe, zawsze pomocna, zawsze bezinteresowana"

 • Beata Stokłosa (Biuro Współpracy Międzynarodowej) - "jest bardzo uprzejmą osobą, zawsze gotowa do pomocy innym, ma dobre serce :) Zawsze można na nią liczyć w potrzebie, wiem to z doświadczenia!"

 • Sebastian Tatuś (Centrum Informatyczne) - "zawsze znajduje czas, żeby pomóc w rozwiązaniu każdego informatycznego problemu. Nie trzeba długo czekać na Jego wsparcie i nigdy nie zostawia sprawy niedokończonej. Przy tym wszystkim daje poczucie, że żadna prośba o pomoc nie jest dla niego ciężarem"

 • Marta Wicherek (Biuro Zarządzania Jakością Kształcenia) - "zawsze życzliwa i pomocna, mimo własnych trosk dostrzega potrzeby innych. Wie, jak sprawić radość drugiej osobie, która nawet nie pomyślała, żeby poprosić o wsparcie"

 • Anna Wyrozumska (Biuro Gospodarki Majątkiem) - "życzliwość to coś więcej niż bycie miłym. To wewnętrzna postawa, filozofia życia. Cechuje ludzi, którym zależy na dobrostanie innych. Wyróżniają się oni dobrą wolą i gotowością niesienia pomocy. Z radością dbają o potrzeby innych ludzi. I taka właśnie jest Ania. Zawsze życzliwa i pomocna"

 • Aleksandra Żelaźnicka (Kolegium Studiów) - "jest odpowiednią osobą na odpowiednim stanowisku. Doskonale zarządza dużym zespołem, wprowadza w dziekanacie przyjazną atmosferę, jest zawsze chętna do pomocy i wiecznie uśmiechnięta. Dzięki niej telefonowanie do dziekanatu jest przyjemnością"
 • Prof. dr hab. Wojciech Dyduch (Dziekan Wydziału Zarządzania, Katedra Przedsiębiorczości) - "robi najpiękniejsze na świecie fotografie natury"; "jest mistrzem fotografii! Zdjęcia wykonane przez Profesora mają niezwykły klimat, kolory, głębię, jest w nich to "coś" uchwycone w punkt!"

 • Anna Gniady (Centrum Marketingu) - "opiekunka identyfikacji wizualnej Uczelni, główny projektant materiałów informacyjnych i promocyjnych. Kartki świąteczne, plakaty, zaproszenia, tabliczki, itd. - z Jej projektów korzysta niemal każdy pracownik. Są piękne i użyteczne, jednocześnie ciesząc oko"

 • Dr hab. Beata Kolny, prof. UE (Katedra Rynku i Konsumpcji) - "od lat śpiewa w chórze, a Jej głos koi skołatane nerwy"

 • Edyta Listek (Biuro Rozwoju Kadr) - "obdarzona talentem artystycznym, występuje w sztukach teatralnych , w serialach telewizyjnych, jest przebojowa i bardzo wyrazista na scenie. Prawdziwa artystka!"; "występuje m.in. w spektaklach, a Jej talent aktorski wywołuje prawdziwe emocje i jest niewątpliwie MISTRZOWSKI!"

 • Katarzyna Oryszczak (Centrum Kształcenia przez Całe Życie) - "to artystyczna, twórcza, kreatywna i wrażliwa dusza. Pięknie śpiewa i udziela się w Zarządzie Chóru Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Jest również bardzo aktywna w obszarze Design Thinking, bo jest trenerem Centrum Kreatywnych Działań w Katowicach"

 • Prof. dr hab. Tadeusz Trzaskalik (Katedra Badań Operacyjnych) - "jest koncertującym pianistą, pomysłodawcą i głównym wykonawcą utworów polskich kompozytorów nagranych w ramach serii płyt wydawanych przez UE w Katowicach pt. „Akademia Klasyczna”. Gospodarz koncertów "Salon Muzyczny Tadeusza Trzaskalika" organizowanych przez MDK Bogucice-Zawodzie"
 • Szymon Głowania (Katedra Uczenia Maszynowego) - "idealnie łączy styl młodzieżowy z elegancją nauczyciela akademickiego. Wszystkie elementy ubrania dopasowane, chociaż niekoniecznie oczywiste, ale zawsze całość dostosowana do miejsca, czasu oraz okazji"

 • Katarzyna Góralczyk (Biuro Doskonałości Naukowej) - "stylowo na każdy dzień'

 • Prof. dr hab. Janina Harasim (Katedra Bankowości i Rynków Finansowych) - "ikona stylu, zawsze z nienaganną prezencją, szykiem, klasą"

 • Agnieszka Jałowiczor (Centrum Marketinfu) - "jest osobą doskonale ubraną w każdej sytuacji. Ubrania prezentuje z klasą odpowiednio do okazji. Zna najnowsze trendy mody i światowych projektantów, a swoim wyglądem i nienagannym strojem ubogaca wizerunkowe produkcje filmowe i fotograficzne Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach"

 • Ewa Nowińska (Dział Finansowo-Księgowy) - "nienaganna fryzura i delikatny makijaż. Ubrania zawsze dobrane kolorystycznie i pod względem fasonu. Pasujące do siebie w każdej stylizacji. Nawet jeśli jest to strój nieco bardziej "na luzie", to jednak zawsze elegancki. Żywe kolory ubrań dodają młodzieńczego polotu, a skórzane dodatki "pazura"

 • Prof. dr hab. Sławomir Smyczek (Prorektor ds. Edukacji i Współpracy Międzynarodowej, Katedra Badań Konsumpcji) - "doskonale się ubiera, ma nienaganną prezencję i strój zawsze dobrze dobrany do okazji"; "jest osobą, która ma ogromne wyczucie stylu. Zawsze przygotowany na każdą okazję, dbając przy tym o najdrobniejsze szczegóły. Klasa sama w sobie!"

 • Aneta Szmyt (Centrum Karier i Współpracy z Absolwentami) - "styl przywodzi na myśl piękne, zadbane kobiety, od których bije pewność siebie. Ich cechą rozpoznawczą jest perfekcyjne połączenie ubrań i dodatków. To właśnie to połączenie zapada nam w pamięć i wyróżnia z tłumu. I taka jest właśnie Aneta"
 • Karolina Borys (Biuro Zarządzania Jakością Kształcenia) - "od rana na najwyższych obrotach, do pracy przybiega niemal na jednej nodze, po drodze zahaczając o basen. Kobieta-wulkan i miłośniczka aktywności fizycznych"; "idealny przykład na to, że dla biegacza nie ma złej pogody. Do tego pływanie oraz jazda na rowerze i mamy prawdziwą "Iron Woman". Niestety próba dotrzymania Jej "kroku" na basenie, czy leśnej ścieżce kończy się z reguły wstydem i zakwasami."

 • Edyta Lachowicz-Santos (Biuro Internacjonalizacji) - "to kobieta petarda. Po pracy maraton-challenge accepted! Iron Woman - tak, ten prawdziwy triatlon dla najwytrwalszych!"; "Kitesurfing, tenis, biegi, siłownia, pływanie, rower, sporty zimowe i wiele więcej. Miejsca w opisie by nie wystarczyło, żeby wymienić wszystkie dyscypliny. Do pracy rowerem-nie ma problemu"

 • Dr Adam Polko (Katedra Gospodarki Przestrzennej i Środowiskowej) - "od lat bierze udział w maratonach biegowych, osiąga na tym polu sukcesy, które są warte docenienia"

 • Paweł  Ponikło (Centrum Badań i Rozwoju) - "jest zaprawionym w boju sportowcem, z tego co wiem, to każdą wolną chwilę wypełnia sportem, zachęca innych do aktywnego trybu życia. Podziwiam bardzo jego kondycję i zafascynowanie sportem, co można zobaczyć w udostępnianych przez niego materiałach"

 • Prof. dr hab. Sławomir Smyczek (Prorektor ds. Edukacji i Współpracy Międzynarodowej, Katedra Badań Konsumpcji) - "jest codziennie! na siłowni i to o 6.00!"
 • Dr hab. Aleksandra Burgiel, prof. UE (Katedra Badań Konsumpcji) - "jest wiele kategorii, w których można by tą niesamowitą wonderwoman nominować. Ale Jej zaraźliwy śmiech, cięte riposty, doskonale żarty i codzienna dawka dobrego humoru są nieocenionym wsparciem podczas podejmowania codziennych wyzwań. Śmiech to zdrowie - powinno się prof. Burgiel zapisywać na receptę :)"

 • Tomasz Kubański (pracownik gospodarczy) - "zawsze z uśmiechem na twarzy, zaraża każdego pozytywnym nastawieniem. Nawet po krótkiej wymianie zdań napotkana osoba odchodzi z uśmiechem na twarzy - zarażając dalej. Uwaga! To może spotkać każdego ;)"

 • Edyta Listek (Biuro Rozwoju Kadr) - "ma w sobie ogromne pokłady radości, energii i humoru, którymi zaraża przy każdym spotkaniu. Potrafi w każdej sytuacji znaleźć przestrzeń do rozbawienia innych. Ma przy tym niesamowity wdzięk i naturalność!"; "po pierwsze humor, po drugie humor, po trzecie Edyta! Bez względu na okoliczności przyrody zawsze znajdzie odpowiednie słowa i odpowiednią ripostę. Od niej niejeden kabaret mógłby czerpać teksty"; "Edyta potrafi przeobrażać się niczym kameleon! W jednej chwili z opanowanej, poważnej Specjalistki, zmienia się w wyluzowaną koleżankę. Uśmiecha się nawet, gdy się nie uśmiecha :-)"

 • Anna Łukowska-Stachura (Biblioteka Specjalistyczna) - "zawsze pogodna i uśmiechnięta. Potrafi w zabawny sposób przedstawiać historie z czasów minionych i te z dnia dzisiejszego. Jest w niej tyle dobrej energii i humoru, że mogłaby tym obdarzyć niejednego "ponuraka"

 • Anna Maśląg (Biuro Doskonałości Naukowej) - "Zawsze uśmiechnięta. pogodna, zaraża optymizmem i uśmiechem. Dla każdego znajdzie dobre słowo. W trudnych momentach potrafi złagodzić zły nastój innych osób dzieląc się swoim pozytywnym nastawieniem do świata i pogodnym usposobieniem."

 • Dr Krzysztof Niestrój, prof. UE (Katedra Logistyki Ekonomicznej) - "potrafi znaleźć śmieszne (i dobre) słowo nawet w najtrudniejszej sytuacji, błyskotliwie komentując rzeczywistość poprawia wszystkim nastrój."

 • Adrian Wawro (Centrum Badań i Rozwoju) - "dostrzega dobre strony nawet trudnej sytuacji; Jego poczucie humoru i sposób jego wyrażania zawsze wzbudza uśmiech i śmiech; posiada dar humorystycznego komentowania rzeczywistości oraz celnego i błyskawicznego ripostowania; potrafi zdystansować się wobec siebie, wspaniale opowiada dowcipy."

 • Beata Witczak (Biuro Współpracy Międzynarodowej) - "to osoba, której poczucie humoru i dobry nastrój udziela się każdemu, a ciągły uśmiech na twarzy jest Jej znakiem rozpoznawczym! Zakręcona jak Jej włosy i pozytywnie nastawiona do życia i ludzi! Jest Mistrzem Humoru niezależnie od tego czy oficjalny tytuł zostanie Jej przyznany :)"

Jak zagłosować?

Aby zagłosować na Mistrzów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach wystarczy wypełnić formularz, który dostępny jest pod linkiem: forms.gle/EFzKzf8Z1fhFYvtd6

W głosowaniu mogą wziąć udział pracownicy Uczelni posiadający konto pocztowe z domeną @uekat.pl. Głosując można oddać głoś na jednego kandydata w każdej kategorii

Głosowanie trwa do 9 grudnia włącznie. 

Wyniki

Ogłoszenie wyników nastąpi 10 grudnia br. za pośrednictwem strony internetowej Uczelni. Uroczyste wręczenie statuetek zwycięzcom Konkursu odbędzie się podczas obchodów Święta Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, które zaplanowano na 11 stycznia 2022 r.

Szczegółowe informacje dostępne są w załączonym Regulaminie Konkursu.

Regulamin Konkursu