Graduacja absolwentów MBA

21 czerwca 2022 r. w urokliwym rybnickim kampusie, w którym mieści się Filia naszej Uczelni, odbyła się graduacja pierwszych absolwentów studiów Master of Business Administration (MBA) in Corporate Governance oraz studentów Master of Corporate Governance. Uroczysty charakter wydarzenia potwierdziła swoją obecnością JM Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak.

W tym roku dwuetapowe studia menadżerskie ukończyły 72 osoby, natomiast pierwsza edycja studiów MCG uruchomiona została już w 2018 roku.

Naszymi studentami są osoby nieprzeciętne z dużym dorobkiem zawodowym i gruntownym wykształceniem. Mają jednak potrzebę nieustannego wzmacniania swoich kompetencji. Różnorodność branż, które reprezentują, stanowi dodatkową wartość - dzięki niej słuchacze mają sposobność poznania zróżnicowanych opinii i spojrzenia na liczne zagadnienia z odmiennej perspektywy. Możliwość oderwania się od codziennych obowiązków i od utartych schematów stanowi z całą pewnością bardzo cenne doświadczenie.

Studia menadżerskie organizowane przez rybnicką Filię Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach są unikatowym projektem dydaktycznym. Wszystkie zagadnienia prawne, ekonomiczne i psychologiczne prezentowane są tu z perspektywy korporacyjnej uwzględniającej percepcję zarówno dyrektorów wykonawczych jak i niewykonawczych. Nasi absolwenci przygotowani są zatem do pełnienia obowiązków członków organów wykonawczych jak i nadzorczych.

Życzymy naszym studentom kolejnych sukcesów!