Przejdź do menu Przejdź do treści

Historyczne sukcesy naszych sportowców

Pomyślnie dla naszych studentów zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski i Akademickie Mistrzostwa Śląska - zdobyliśmy szereg medali i tym samym osiągnęliśmy najlepsze w historii Uczelni wyniki sportowe na obu imprezach.

W zakończonej 22 czerwca 2017 roku XXXIII edycji Akademickich Mistrzostw Polski (roczny cykl rozgrywek sportowych obejmujący 43 dyscypliny sportowe) studenci naszej Uczelni osiągnęli doskonałe wyniki zarówno w klasyfikacji generalnej jak i medalowej.

W klasyfikacji generalnej - punktowej Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach uplasował się na 15 miejscu w Polsce wśród 153 uczestniczących w cyklu uczelni, co jest najlepszym wynikiem w historii.

W klasyfikacji medalowej zajęliśmy 13 miejsce w Polsce (klasyfikacja medalowa - generalna). Jeszcze nigdy nie znaleźliśmy się tak wysoko! Miejsca za nami zajęły miedzy innymi: Politechnika Śląska i Uniwersytet Śląski oraz wiele innych uczelni z całej Polski.

Ten niewątpliwie duży dorobek medalowy został powiększony o medale osiągnięte w klasyfikacji Uczelni Społeczno-Przyrodniczych (USP). I miejsce i złoty medal w klasyfikacji generalnej USP (29 uczelni z całej Polski w tym wszystkie ekonomiczne, rolnicze, morskie, i pedagogiczne) zdobyliśmy po raz drugi w historii uzyskując 1638 pkt. Daleko w tyle pozostawiliśmy Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego, która zgromadziła 1445,5 pkt. i uplasowała się na drugim miejscu oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, który gromadząc 1437,5 pkt. zdobył brązowy medal.

Równie doskonałe występy zaliczyliśmy w 2017 roku na sportowych arenach Śląska. W Akademickich Mistrzostwach Śląska zajęliśmy trzecie miejsce w punktacji generalnej. W tych rozgrywkach 6 razy stawaliśmy na najwyższym miejscu na podium.

Wyniki te nie są dziełem przypadku, ale wynikają z solidnej pracy wykonanej na treningach w poszczególnych sekcjach sportowych KU AZS UE Katowice.

W dużej mierze do tych sukcesów przyczynili się zawodnicy sekcji oraz ich trenerzy. Należy tutaj wyróżnić mgr Eugeniusza Brondera- trenera sportów górskich i lekkoatletyki, piłki ręcznej kobiet, futsalu kobiet i mężczyzn oraz siatkówki mężczyzn, mgr Janusza Jarząbka trenera koszykówki kobiet i mężczyzn, mgr Joannę Dudek- Biskup- trenerkę pływania kobiet, mgr Barbarę Brachacką - trenerkę sekcji tenisa stołowego kobiet i mężczyzn,  mgr Małgorzatę Markiel- trenerkę piłkarzy ręcznych, mgr Krzysztofa Strzelczyka- trenera siatkarek i pływaków, oraz mgr Renatę Szymczyk – trenerkę badmintona.

Sukcesy sportowe były również dziełem działaczy KU AZS UE, wśród których należy wyróżnić: Piotra Piesika, Kajetana Sucheckiego, Paulę Broncel, Damiana Machurę, Anetę Złotoś, oraz prezeskę klubu Alinę Kieres i wielu innych, którzy przyczynili się do organizacji imprez, takich jak: półfinały AMP – grupy D w siatkówce mężczyzn, w tenisie ziemnym kobiet i mężczyzn i w  tenisie stołowym kobiet i mężczyzn.

Serdecznie gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy!

Szczegółowe wyniki dostępne są w pliku poniżej.