Home Alone in Concert z udziałem Chóru #UEKatowice

Film "Kevin sam w domu" tradycyjnie już wpisał się w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Historia ośmiolatka, który przypadkowo zostaje w domu, kiedy jego cała rodzina wyjeżdża na Święta, i który musi stawić czoła złodziejom to pełna emocji i wzruszeń opowieść dla całej rodziny. W tym roku fani filmu mieli okazję obejrzeć seans z muzyką na żywo! Partyturze słynnego kompozytora Johna Williamsa zagranej na żywo przez Royal Symphony Orchestra towarzyszyli soliści, chór dziecięcy oraz Chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach! Łącznie 120 osób spotkało się na jednej scenie.

Trasa koncertowa

Specjalna trasa koncertowa rozpoczęła się 6 grudnia w Arenie Gliwice. Chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach wystąpił również w Gdańsku, Krakowie i Wrocławiu.

Na stronie organizatora wydarzenia możemy przeczytać wypowiedź kompozytora Johna Williamsa:

"Home Alone od samego momentu wydania zajmuje wyjątkowe miejsce w sercach bardzo szerokiego i zróżnicowanego kręgu widzów. Reżyser Chris Columbus wniósł wyjątkowo świeże i niewinne spojrzenie na tę zachwycającą historię, i w efekcie jego film zasłużenie zdobył swe stałe miejsce w świątecznym programie telewizyjnym. Z wielką przyjemnością skomponowałem partyturę do tego filmu i jestem szczególnie zachwycony, że imponująca Royal Symphony Orchestra zgodziła się na wykonanie muzyki podczas prezentacji filmu na żywo. Wiem, że mówię w imieniu wszystkich związanych z realizacją tego filmu, gdy podkreślam, jak wielce zaszczyceni jesteśmy tym wydarzeniem… I mam nadzieję, że dzisiejsza publiczność co roku doświadczy na nowo radości, jaką niesie ze sobą nasz film".

Więcej informacji nt. wydarzenia na Facebooku