I Edycja konkursu Beyond Barriers rozstrzygnięta

Informujemy, że I Edycja konkursu Beyond Barriers na interdyscyplinarne projekty badawcze została rozstrzygnięta. Finansowanie uzyskały ex aequo dwa projekty - kierowane przez prof. dr hab. Aldonę Frączkiewicz-Wronkę oraz dr hab. Monikę Wieczorek-Kosmalę.

W maju br. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach rozpoczął realizację projektu naukowego pn. "Beyond Barriers" mając na uwadze potrzebę wzmocnienia rozwoju kapitału intelektualnego i relacyjnego w naszej Uczelni, a także kierując się potrzebami zgłaszanymi przez pracowników, dotyczącymi konieczności zacieśniania współpracy i prowadzenia badań interdyscyplinarnych.

Do konkursu mogły zostać zgłoszone projekty, które będą realizowane przez zespoły składające się z pracowników realizujących badania w co najmniej dwóch dyscyplinach naukowych. Warunki konkursu zostały tak skonstruowane, by zachęcały osoby o dużym dorobku do współpracy z pracownikami, którzy jak dotąd nie mają dużego doświadczenia w publikowaniu prac naukowych w najwyżej punktowanych czasopismach.

W pierwszej edycji konkursu Beyond Barriers na interdyscyplinarne projekty badawcze finansowanie uzyskały projekty:

• "Cyfrowa gospodarka - modelowe podejście do wspierania inkluzji cyberwykluczonych osób starszych w korzystaniu z usług społecznych dostarczanych w postpandemicznym świecie przez podmioty zarządzania publicznego z użyciem ICT", którego kierownikiem jest prof. dr hab. Aldona Frączkiewicz-Wronka.
    Członkowie zespołu: prof. dr hab. Ewa Ziemba, dr hab. Marzena Czarnecka, prof. UE,  dr hab. Wiesław Koczur, prof. UE, dr Hanna Kelm, dr Karolina Szymaniec-Mlicka, dr Dariusz Grabara.

• "Raportowanie oddziaływania środowiskowego przedsiębiorstw w kontekście wymogów regulacyjnych Unii Europejskiej", którego kierownikiem jest dr hab. Monika Wieczorek-Kosmala, prof. UE
    Członkowie zespołu:
    dr hab. Monika Wieczorek-Kosmala, prof. UE, dr hab. Monika Klimonotowicz, prof. UE, dr Anna Losa-Jonczyk Katedra Projektowania i Analizy Komunikacji, dr Dorota Marquardt, dr Bogna Zacny, mgr inż. Jarosław Kurpanik

Powyższe projekty uplasowały się ex aequo na pierwszym miejscu listy rankingowej.

Ze względu na wysoki poziom merytoryczny projektów, Komisja ds. oceny wniosków o dofinansowanie interdyscyplinarnych projektów zgłoszonych do pierwszej edycji konkursu "Beyond Barriers" rekomendowała JM Rektor zwiększenie puli środków przeznaczonych na konkurs oraz sfinansowanie obu projektów. Dzięki pozytywnej decyzji JM Rektor, oba tematy badawcze mogą zostać zrealizowane.

Zespołom badawczym gratulujemy i życzymy sukcesów badawczych podczas realizacji projektów.