I Posiedzenie Śląskiego Forum Ekspertów

26 maja 2020 r. w Sali Sejmu Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego odbędzie się I Posiedzenie Śląskiego Forum Ekspertów. Podczas posiedzenia Rektor dr hab. Robert Tomanek, prof. UE zaprezentuje efekty pracy zespołu ekspertów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Śląskie Forum Ekspertów zostało powołane 22 kwietnia 2020 r. na mocy Uchwały Zarządu Województwa Śląskiego. Wspiera plany i działania samorządu województwa śląskiego w zakresie zapobiegania negatywnym skutkom pandemii w obszarze gospodarki oraz wspierania rozwoju gospodarczego Województwa Śląskiego.W skład Forum wchodzi 33 przedstawicieli środowiska gospodarczego, w tym samorządu gospodarczego, organizacji pracodawców, środowiska naukowego, organizacji pracowników, samorządu terytorialnego. Uniwersytet Ekonomiczny reprezentuje Rektor dr hab. Robert Tomanek, prof. UE

I Posiedzenie Śląskiego Forum Ekspertów rozpocznie się 26 maja 2020 r. o godz. 10:00 wystąpieniem Jakuba Chełstowskiego, Marszałka Województwa Śląskiego. Następnie "Informacje sygnalne o gospodarce regionalnej" przedstawi Rektor dr hab. Robert Tomanek, prof. UE prezentując tym samym efekty pracy zespołu ekspertów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

W skład zespołu eksperckiego, działającego przy Centrum Badań i Transferu Wiedzy (CBiTW) i monitorującego sytuację gospodarczą w regionie, wchodzą:

• dr Marcin Baron (koordynator)
  • dr hab. Jan Acedański
  • dr Piotr Dąbrowski
  • dr Bartłomiej Gabryś
  • dr Piotr Gibas
  • dr hab. Tomasz Ingram, prof. UE
  • dr Grzegorz Krawczyk
  • dr hab. Robert Wolny, prof. UE.

W dalszej kolejności wystąpi dr Janusz Michałek, Przewodniczący ŚFE, który przedstawi "Koncepcję funkcjonowania Śląskiego Forum Ekspertów". Następnie Tomasz Zjawiony, Wiceprzewodniczący ŚFE, omówi aktualną sytuację przedsiębiorców w Województwie Śląskim. Posiedzenie podsumuje Aleksandra Monsiol-Szatkowska, Dyrektor Departamentu Gospodarki i Współpracy Międzynarodowej.

Moderatorem spotkania będzie Sławomir Gruszka - Rzecznik Prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego