II Kongres Rozwoju Edukacji

Zapraszamy na Kongres Rozwoju Edukacji - środowiskowe spotkanie osób, którym bliska jest problematyka unowocześniania edukacji wyższej.

Tegoroczna edycja Kongresu Rozwoju Edukacji odbędzie się w dniach 18-19 listopada 2015 r. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Wśród tematów poruszanych na Kongresie pojawią się: jakość kształcenia oraz wyzwania, jakie stoją przed szkolnictwem wyższym. Szczególna uwaga zostanie zwrócona między innymi na: opracowanie i realizację zróżnicowanej oferty dostosowanej do potrzeb słuchaczy, a także na światowe trendy - w tym również poszerzania oferty masowych otwartych kursów online (MOOCs). 

Ważnym elementem wydarzenia jest prezentacja działań na rzecz unowocześniania dydaktyki, w tym wyników projektów rozwojowych i badawczych w ramach sesji "Famelab". Jest to specjalny blok Kongresu poświęcony krótkim prezentacjom rozwiązań, pomysłów oraz projektów badawczych z obszaru edukacji. 

Organizatorem Kongresu jest grupa uczelni ekonomicznych - Uniwersytety Ekonomiczne z Katowic, Krakowa, Poznania i Wrocławia oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, którym przewodniczy Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych. W Komitecie Programowym II Kongresu Rozwoju Edukacji naszą Uczelnię reprezentuje prof. dr hab. Wojciech Dyduch, Prorektor ds. Edukacji i Współpracy z Zagranicą.

Przypominamy, że Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach był gospodarzem I edycji wydarzenia. Relacja

Termin zgłaszania udziału w Kongresie mija 9 listopada 2015 r.

Więcej informacji na stronie: www.kre.edu.pl