Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS uznane za jedne z najlepszych w Europie

Organizowane przez Akademicki Związek Sportowy Integracyjne Mistrzostwa Polski zostały docenione przez Komisję Europejską UE podczas gali podsumowującej konkurs #BeInclusive. Impreza została uznana za jedną z trzech najlepszych w Europie w obszarze sportu osób z niepełnosprawnościami.


Obrazek przedstawia puchar trzymany w dłoni zwycięskiego sportowca.
Źródło: www.gov.pl

 

Konkurs #BeInclusive EU Sport Awards to inicjatywa Komisji Europejskiej skierowana do instytucji publicznych, prywatnych i pozarządowych, których działania są ukierunkowane na włączenie społeczne wykluczonych grup. Dotyczy to m.in. mniejszości etnicznych, uchodźców, osób niepełnosprawnych, grup stojących w obliczu trudnej sytuacji społecznej.

Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS poprzez sport przyczyniają się do integracji wykluczonych mniejszości. Podczas gali #BeInclusive EU Sport Awards jako najlepsze wskazane zostały projekty z Portugalii, Polski i Francji. Zwycięzcy otrzymają po 10 tyś euro nagrody.

Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS

Projekt realizowany jest od pięciu lat. W tym czasie przeprowadzono pięć cykli rozgrywek, obejmujących łącznie 39 zawodów dla studentów i pracowników uczelni wyższych z niepełnosprawnościami. Ponad 1700 uczestników mogło rywalizować w takich dyscyplinach jak: badminton, bilard, boccia, bowling, e-sport, goalball, pływanie, showdown, strzelectwo sportowe, szachy, tenis stołowy oraz żeglarstwo.

Jednym z organizatorów IMP AZS jest AZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Jest to jedna z najstarszych organizacji studenckich na Uczelni. Klub organizuje m.in. Akademickie Mistrzostwa Polski w Szachach. 

Partnerem Ministerstwa Sportu w realizacji zadań z zakresu sportu i rekreacji w środowisku akademickim jest Akademicki Związek Sportowy (AZS), zrzeszający w swoich strukturach ponad 42 tys. członków, którzy trenują w 250 klubach uczelnianych w całej Polsce, biorąc udział w krajowej i międzynarodowej rywalizacji.

Więcej informacji dostępnych na stronie.