JM Rektor na spotkaniu nt. Szczytu Cyfrowego ONZ-IGF

9 czerwca JM Rektor prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak uczestniczyła w spotkaniu z Pełnomocnikiem Prezesa Rady Ministrów ds. Europejskiej Polityki Cyfrowej w sprawie współpracy i udziału w 16. edycji Szczytu Cyfrowego ONZ-IGF 2021.


Spotkania z udziałem JM Rektor

W dniach 6-10 grudnia 2021 r. Polska będzie gospodarzem 16. światowego Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021. Wydarzenie zostanie zorganizowane w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, w Katowicach. Za organizację Szczytu w Polsce instytucjonalnie odpowiada Kancelaria Prezesa Rady Ministrów (Departament Polityki Cyfrowej). Działania koordynuje Krzysztof Szubert, Pełnomocnik RP ds. Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021.

IGF to ogólnoświatowa, coroczna inicjatywa ONZ, której celem jest inicjowanie i ułatwianie globalnej dyskusji o rozwoju przestrzeni cyfrowej oraz o najbardziej aktualnych, kluczowych kwestiach związanych z funkcjonowaniem internetu tj. rozwój i dostęp do odpowiedniej infrastruktury, cyberbezpieczeństwo, prawa człowieka w internecie, rozwój gospodarki opartej na danych, cyfrowe projekty transgraniczne, kwestie regulacyjne czy budowanie odpowiednich kompetencji i edukacja.

Tematem przewodnim spotkania, które odbyło się 9 czerwca br. był Internet United czyli wolny, niepodzielny, otwarty dla wszystkich użytkowników internet. Celem tegorocznego szczytu jest zwiększenie zaangażowania młodych osób oraz zainteresowanie polskiej i zagranicznej młodzieży kwestiami związanymi z przestrzenią cyfrową. W spotkaniu wzięli udział rektorzy polskich uczelni, w tym JM Rektor prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak. 

Więcej informacji nt. IGF: https://www.gov.pl/web/igf2021