Konferencja naukowo-biznesowa ICTECH 2014 Informatyka na Śląsku

O tym, jak łączyć potrzeby biznesu i nauki dyskutowano w szerokim gronie podczas pierwszej konferencji naukowo-biznesowej zorganizowanej przez Wydział Informatyki i Komunikacji oraz Instytut Technik Innowacyjnych EMAG 19 listopada 2014 r. pod nazwą "ICTECH. Informatyka na Śląsku – doświadczenia i wyzwania".

W budynku CNTI wymieniali swe doświadczenia naukowcy uniwersytetów i politechnik z Wrocławia, Częstochowy, Gliwic, Katowic, Dąbrowy Górniczej oraz Kanady, przedstawiciele instytucji sektora kreatywnego oraz menedżerowie i właściciele firm IT. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Pan Andrzej Halicki, Minister Administracji i Cyfryzacji oraz JM Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego prof. dr hab. Leszek Żabiński.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.

Wystąpienia prelegentów umożliwiły zapoznanie się z realnymi potrzebami i wyzwaniami stojącymi przez światem nauki i biznesu. Stanowiły one przyczynek do przygotowania wspólnych projektów i rozwinięcia współpracy w zakresie B&R. Szczególnie duże emocje i zainteresowanie wzbudził wśród uczestników konferencji panel dyskusyjny, w którym wzięli udział przedstawiciele organizatorów, sektora kreatywnego oraz partnerów konferencji: firm Kamsoft SA, Marketplanet SA oraz Netology Sp. z o.o. Tematyka dyskusji obejmowała zagadnienia zmiany wizerunku naszego regionu – innowacyjność zamiast przemysłu ciężkiego – oraz sposobów połączenia nauki i biznesu w kontekście tworzenia "Śląskiej Doliny Krzemowej".