Przejdź do menu Przejdź do treści

Konferencja prasowa zapowiadająca 6. Śląski Festiwal Nauki

1 grudnia br. odbyła się konferencja prasowa, której celem było zapowiedzenie zaczynającego się 6. Śląskiego Festiwalu Nauki. UE Katowice reprezentował Prorektor ds. Nauki i Rozwoju Kadry Akademickiej prof. dr hab. Maciej Nowak.

Szósta edycja Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, w dniach 3-5 grudnia 2022 r. Wydarzenie po raz pierwszy odbędzie się pod auspicjami Europejskiego Miasta Nauki 2024, którym to tytułem uhonorowane zostały Katowice. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach jest jednym ze współorganizatorów wydarzenia. 

W briefingu prasowym wzięli udział przedstawiciele władz rządowych i samorządowych m.in.:

  • Marcin Krupa - Prezydent Katowic,
  • Jakub Chełstowski - Marszałek Województwa Śląskiego,
  • Kazimierz Karolczak - Przewodniczący Zarządu GZM.

W wydarzeniu głos zabrali także Rektorzy śląskich uczelni wyższych, zrzeszonych w Konsorcjum Akademickim "Katowice - Miasto Nauki":

  • JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach - prof. dr hab. Ryszard Koziołek,
  • JM Rektor Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach - prof. dr hab. Grzegorz Juras,
  • Prorektor ds. kształcenia i studentów ASP - dr hab. Lesław Tetla, prof. ASP
  • oraz Prorektor ds. Nauki i Rozwoju Kadry Akademickiej UE Katowice - prof. dr hab. Maciej Nowak, który w swoim wystąpieniu podkreślał:

"(...)Zachęcam serdecznie do udziału w całym Festiwalu, a szczególnie do zainteresowania się propozycjami naszej Uczelni. Część z tych wydarzeń ma bardzo intrygujące tytuły np.: "Co inwestowanie ma wspólnego z podróżami w czasie, zmianami klimatu i muszlą ślimaka?". W naszej ofercie jest również prezentacja nt.: "Jakie znaczenie mają zwierzęta i kolory w ekonomii?", a prof. Tadeusz Trzaskalik – ubiegłoroczny laureat Śląskiej Nagrody Naukowej opowie nam troszeczkę o muzycznej historii Mazurka Dąbrowskiego. Spektrum wydarzeń jest bardzo ciekawe. Cieszymy się, że dołączyliśmy do tego Festiwalu i wypełniliśmy pewną lukę, dlatego, że nauki ekonomiczne, powinny cieszyć się bardzo dużym zainteresowaniem festiwalowej publiczności. Zachęcam do udziału w Festiwalu."

Więcej informacji na stronie internetowej.

Dołącz do nas

Nasi partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3