Konferencja Women in Tech Summit 2020

W dniach 8-9 grudnia 2020 r. odbędzie się trzecia edycja międzynarodowej konferencji Women in Tech Summit 2020. Organizatorem wydarzenia pod tegorocznym hasłem: Nadzieja, Inspiracja i Technologie jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy. Do udziału w konferencji zapraszamy szczególnie Panie z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach - studentki, doktorantki oraz kadrę. Patronat nad konferencją objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W wydarzeniu weźmie udział również JM Rektor prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak.

Konferencja Women in Tech Summit 2020 to największe wydarzenie dla kobiet w TECH&IT w Europie, które tym razem organizowane jest online, dzięki czemu zyska prawdziwie globalny zasięg i zaangażuje uczestników z różnych stref czasowych – od San Francisco po New Delhi! 

Zeszłoroczna konferencja Perspektyw zgromadziła ponad 6300 uczestników, którzy przyjechali do Warszawy z 52 krajów świata.

W tym roku dzięki nowym technologiom będzie nas jeszcze więcej! – zapowiada dr Bianka Siwińska, CEO Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. – Nasze wydarzenie niezmiennie od 2018 r. przyciąga przede wszystkim utalentowane kobiety, które właśnie na Summicie mają szansę poznać najnowsze wizje technologicznej przyszłości świata i zainspirować się nimi. Dzieje się to za sprawą niezwykle bogatego programu konferencji (w online coś takiego się nie zdarza!) oraz dzięki wybitnym mówcom i mentorom, którzy gotowi są dzielić swoją wiedzą i doświadczeniem.

Summit to przede wszystkim wspaniali ludzie. W tym roku konferencję otworzy m.in. Mariya Gabriel, charyzmatyczna Komisarz UE ds. Innowacji, Badań, Edukacji i Młodzieży, która od lat walczy o obecność i widoczność kobiet w obszarze IT. Wśród zaproszonych gości znajdą się takie znakomite postaci jak np. Anna Lee Fisher, legendarna astronautka NASA, pierwsza matka w kosmosie, Jennifer Widom, dziekanka Szkoły Inżynierii Uniwersytetu Stanforda, czy też Michelle King, szefowa diversity Netflixa, autorka "The Fix".W sumie w wydarzeniu weźmie udział 150 mówców z całego świata – liderki i liderzy świata technologii z najbardziej innowacyjnych firm i najambitniejszych ośrodków badawczych – m.in. Oxford, Stanford, Harvard i MIT!

W czasie konferencji zostaną przyznane wyróżnienia 15 wybitnym ekspertkom w obszarze 5G, który stanowi jeden z głównych tematów tegorocznego wydarzenia. Fundacja Edukacyjna Perspektywy już 24 listopada ogłosi Top-15 Kobiet w 5G – listę wybitnych kobiet, które zawodowo zajmują się tematyką 5G, przyglądając się jej z różnych perspektyw. Celem zestawienia jest zwrócenie uwagi na problem braku kobiet w obszarze 5G i – szerzej – w branży telekomunikacyjnej i zainspirowanie młodego pokolenia do zainteresowania tym obszarem.

Podczas wydarzenia 40 firm technologicznych wystawi swoje e-stoiska, tworząc Career Expo i umożliwiając dziewczynom zainteresowanym karierą w branży zdobycie stażu/pracy, a profesjonalistkom – zaplanowanie kolejnego kroku zawodowego. Odbędzie się też szereg wydarzeń towarzyszących - m.in. spotkanie Cyber Women Community, 2nd Seminar for Computer Science Researchers, Virtual Dance Party. Zainaugurowany też zostanie program akceleracyjnych kobiecy startupów STEM prowadzony wspólnie z Citi Foundation i Fundacją Kronenberga – "Shesnnovation".

Patronat nad konferencją objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. 

Akademickimi Partnerami konferencji są m.in. Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Gdańska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Łódzka, Politechnika Warszawska, Politechnika Śląska, Politechnika Poznańska, Wojskowa Akademia Techniczna, Akademia Leona Koźmińskiego, Szkoła Głowna Handlowa, Stowarzyszenie PR i Promocji Uczelni Polskich, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, International Relation Offices Forum, Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej oraz Krajowa Reprezentacja Doktorantów. 

Osobą kontaktową w sprawie rekrutacji do udziału w konferencji jest Aneta Szmyt: aneta.szmyt@ue.katowice.pl 

Więcej informacji nt. wydarzenia: womenintechsummit.pl