Przejdź do menu Przejdź do treści

Legacy Rawa (projekt KTW.Science)

W dniach 18 oraz 25 maja br. odbędą się dwa wydarzenia w ramach Legacy Rawa (projekt KTW.Science) - Święta Rawy. Inicjatorem akcji jest ASP w Katowicach, która przy wsparciu uczelni zrzeszonych w Konsorcjum Akademickiego Katowice Miasto Nauki, w tym Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach chce promować w ten sposób ideę Zielonej Strefy Nauki integrującej uniwersytety z tkanką miasta poprzez kreowanie przestrzeni publicznej, która sprzyjać będzie rozmowie i doświadczaniu nauki.

Dzień sprzątania Rawy (18 maja)

W ten dzień odbędzie się akcja sprzątania brzegów rzeki Rawy (od katowickiego Rynku do Uniwersytetu Ekonomicznego), mająca na celu podniesienie świadomości ekologicznej społeczności oraz zaangażowanie jej w praktyczne działania na rzecz dbania o swoje najbliższe otoczenie.

Zbiórka o godz. 10:00 na placu przed CINIBA od str. ul Pańki.

Szczegóły w dedykowanym wydarzeniu na Facebooku.

Święto Rawy pn. Chcemy Rawy (25 maja)

W ramach tego wydarzenia, które odbędzie się na bulwarach Rawy (od Uniwersytetu Śląskiego, aż do Uniwersytetu Ekonomicznego), planowane są: spacery tematyczne, rozmowy z naukowcami, warsztaty, aktywności sportowe oraz działania artystyczne i muzyczne. Jest to nie tylko okazja do promocji dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego Rawy, ale także do budowania silniejszych więzi społecznych wokół rzeki i Zielonej Strefy Nauki.

Zachęcamy do zapoznania się z tekstem prof. Grzegorza Hańderka, Rektora ASP pt. "Rzeka - obiekt sztuki - święto spotkania".

Program ramowy wydarzenia można znaleźć w dedykowanym wydarzeniu na Facebooku.

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3
logotyp acca