Megatrendy w światowej gospodarce i zarządzaniu - wykład z udziałem praktyka i podsumowanie cyklu

W czwartek 20 maja o godz. 13:45 odbędzie ostatni wykład nt. "Megatrendy, a rzeczywistość czyli jak to co miało wydarzyć się za wiele lat dzieje się teraz", w ramach cyklu: Megatrendy w światowej gospodarce i zarządzaniu. W wydarzeniu uczestniczyć będą przedstawiciele władz Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W programie spotkania zaplanowano podsumowanie i wręczenie wirtualnych certyfikatów uczestnictwa oraz zapowiedź kolejnych wspólnych przedsięwzięć.

Megatrendy w światowej gospodarce i zarządzaniu to projekt kierowany do studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach współorganizowany z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną. Cykl oficjalnie zainaugurowano 11 marca br. Dotychczas zorganizowano pięć wykładów:

  • Przekształcenia strukturalne w gospodarce światowej wywołane pandemią COVID-19 - prof. Lucjan T. Orłowski [relacja]
  • Rewolucja przemysłowa 4.0. Konsultant i Trener w organizacji - dr Paweł Walawender [relacja]
  • Praca zdalna w środowisku międzynarodowym - Krzysztof Śliwiński [relacja]
  • Sztuczna inteligencja w działaniach HR - dr Sylwester Pietrzyk [relacja]
  • Agile Leadership czyli Przywództwo Zrównoważone - Piotr Kociołek [relacja]

Prelegentem podczas ostatniego wykładu, który odbędzie się 20 maja o godz. 13:45 będzie Radosław Toborek – praktyk biznesu. Posiadający wieloletnie doświadczenie w budowaniu i zarządzaniu złożonymi, międzynarodowymi strukturami z obszaru personalnego. Skutecznie łączący strategię firmy z celami operacyjnymi HR. Obecnie dyrektor personalny w firmie TDJ. Organizacja uzyskała tytuł Najlepszego Pracodawcy 2020 roku przyznawany przez firmę Kincentric (dawniej AON Hewitt). Pełnił funkcje: Dyrektora HR w Cersanit SA, Dyrektora HR Grupy w Grupie Cersanit, Dyrektora Zarządzającego w Envo Sp.zo.o. Ukończył studia magisterskie w Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, kierunek marketing i zarządzanie. Absolwent ICAN Institut oraz studiów podyplomowych w SWPS „Praktyczna psychologia społeczna” oraz Szkoły Coachów w Erickson College International – The Art of Science of Coaching.

Program spotkania:

13:50-14:00 Powitanie, wprowadzenie do wykładu 

  • Prorektor ds. Edukacji i Internacjonalizacji prof. dr hab. Sławomir Smyczek
  • Prodziekan Szkoły Studiów I i II Stopnia, Kurator Kierunku Zarządzanie, dr hab. Izabela Sztangret prof. UE
  • Prezes Członek Zarządu KSSE S.A. dr Janusz Michałek
  • Wiceprezes Członek Zarządu KSSE S.A. Ewa Stachura-Pordzik

14:00-14:45 Wykład – Radosław Toborek  – "Megatrendy, a rzeczywistość czyli jak to co miało wydarzyć się za wiele lat dzieje się teraz"

14:45-14:55  Dyskusja

14:55-15:00 Podsumowanie i zakończenie cyklu wykładów, prezentacja certyfikatu dla wytrwałych uczestników

Wydarzenie odbędzie się w formie online na platformie Google Meet.