Multimedialna wystawa jubileuszowa pod hasłem "Siła w jedności"

Zapraszamy do obejrzenia jubileuszowej wystawy fotograficznej, stworzonej z okazji 85-lecia Uczelni, odbywającego się pod hasłem "Siła w jedności".

Wystawa jest efektem prac nad jubileuszową sesją fotograficzną, która odbyła się w grudniu 2021 roku. Wzięli w niej udział przedstawiciele społeczności akademickiej, w osobach władz, pracowników naukowych, administracyjnych, studentów, doktorantów oraz absolwentów. Wystawa była prezentowana w dniu Święta Uczelni w budynku A w godzinach 8:00-15:00, a na stronie internetowej Jubileuszu można zobaczyć jej wersję interaktywną.

Zachęcamy do obejrzenia wszystkich wykonanych zdjęć w interaktywnej galerii.

Założeniem sesji było ukazanie ludzi w sposób naturalny takimi, jakimi są na co dzień. Aby podkreślić różnorodność fotografowanych osób wykorzystane zostały kolorowe filtry świateł, dobrane według oficjalnych barw, zawartych w Systemie Identyfikacji Uczelni oraz ich pochodnych. 

Dodatkowo, część uczestników sesji podzieliła się swoimi przemyśleniami na temat Uniwersytetu, co pozwoliło dopełnić wystawę o hasła oraz cytaty pochodzące bezpośrednio od osób związanych z naszą Alma Mater.

Inicjatorką jubileuszowej sesji zdjęciowej i autorką wystawy jest Anna Gniady. Zdjęcia zostały zrealizowane we współpracy z Pawłem Siodłokiem z cleverpug.