Nagroda POP Science 2022: wystartował nabór zgłoszeń!

Do 15 września można zgłaszać propozycje nominacji do nagrody POP Science Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE 2022. Wyróżnienie to przyznawane jest w wyniku otwartego konkursu osobom i przedsięwzięciom popularyzującym naukę.

Każdy może zgłosić pomysły nominacji w pięciu kategoriach (zgłaszając siebie lub inną osobę):

• wideoblog,
  • blog lub strona internetowa,
  • audycja radiowa lub podcast,
  • myśl globalnie, działaj lokalnie – pracownik uczelni,
  • myśl globalnie, działaj lokalnie – mieszkaniec województwa śląskiego.

Dwie kategorie regionalne pozwalają na wyróżnienie tych osób, które upowszechniają wiedzę, korzystając z różnych kanałów komunikacyjnych, i są przedstawicielami uczelni lub działają bez takiej afiliacji (np. w szkole, organizacji pozarządowej).

Formularze zgłoszeniowe do Nagrody POP 2022 dostępne są na stronie Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE.

Nominowanych spośród zgłoszeń wyłoni jury powołane przez organizatora Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE, natomiast zwycięzców poznamy w wyniku głosowania zaplanowanego na jesień 2022 roku.