Przejdź do menu Przejdź do treści

Najmłodsi studenci z wizytą na UE!

Dnia 23 stycznia 2024 r. w ramach programu "Moja pierwsza wizyta na UE" realizowanego przez Centrum Kształcenia przez Całe Życie naszą uczelnię odwiedzili uczniowie klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi im. Wł. Broniewskiego w Siemianowicach Śląskich.

Dzieci rozpoczęły wizytę od wysłuchania wykładu, który przedstawił dr Łukasz Szewczyk z Katedry Bankowości i Rynków Finansowych nt.: „Co można zrobić z pieniędzmi? Kilka słów o konsumpcji, oszczędzaniu i inwestowaniu”. Najmłodsi studenci wykazali się ogromnym zaangażowaniem, biorąc udział w ożywionej dyskusji. 

Po wykładzie najmłodsi goście zwiedzili kampus. W Dziekanacie Kolegium Studiów spotkali się z Dziekan dr hab. Justyną Ganassali, prof. UE, która przywitała dzieci i zachęciła do studiowania oraz nauki języków obcych. Następnie uczestnicy wycieczki wysłuchali historii powstania budynku Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych, w którym znajduje się m.in. uniwersytecka czytelnia. Najmłodsi studenci mieli okazję przekonać się, jak w tym miejscu wypożycza się książki. Z kolei w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca "Silesianie" dzieci usłyszały o tradycjach tanecznych w naszym regionie i poznały tradycyjne stroje śląskie. 

Na zakończenie wizyty w patio w budynku Rektoratu pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy wręczył  dr hab. Robert Wolny, prof. UE Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy z Otoczeniem.

Galeria zdjęć

Dołącz do nas

Nasi partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3