Nasz student zwycięzcą Wielkiego Testu Wiedzy Ekonomicznej

22 lutego br. w kolejnym Wielkim Teście Wiedzy Ekonomicznej zwyciężył student Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach Marek Błachut, wygrywając tym samym 30 000 zł. Test co roku organizowany jest przez Telewizję Polską we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim.

Fot. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Program transmitowany na żywo na antenie TVP1 odbył się równolegle w dwóch miejscach: w warszawskim studiu telewizyjnym oraz na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Trzecią grupą biorącą udział w zabawie byli internauci i telewidzowie. Warto dodać, że w poprzedniej edycji, która odbyła się na naszej uczelni w Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych 16 lutego 2015 r., Marek Błachut także był na podium, zajmując 3. miejsce.

- Test nie był bardzo trudny, choć było kilka podchwytliwych pytań – mówi Marek Błachut. Na pytanie, co zamierza zrobić z wygraną, z uśmiechem tłumaczy, że na pewno przeznaczy ją na dalszy rozwój osobisty, a część być może zainwestuje.

W Warszawie Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej rozwiązywali znani artyści, sportowcy i dziennikarze. W Poznaniu udział w teście mógł wziąć każdy, kto ukończył 18. rok życia. Zmagania uczestników rozpoczęły się o godz. 20:25. Test w warszawskim studiu poprowadzili Paulina Chylewska i Maciej Orłoś, natomiast uczestników testu, którzy zgromadzili się w Poznaniu, dopingował Radek Brzózka – dziennikarz i prezenter TVP.

W teście, poza wiedzą z zakresu ekonomii czy finansów, liczyły się także refleks oraz pewność w udzielaniu odpowiedzi za pomocą terminala elektronicznego. Tak jak w poprzedniej edycji Wielkiego Testu Wiedzy Ekonomicznej w Katowicach i tym razem o podium zadecydował czas. I to właśnie nasz student 3. roku studiów I stopnia kierunku Finanse i Rachunkowość na Wydziale Finansów i Ubezpieczeń okazał się najlepszy.

W Warszawie, spośród artystów, sportowców i dziennikarzy, najlepszy po finałowej rundzie okazał się duet telewizyjnego serialu "Ranczo", aktorzy Jacek Kawalec i Bogdan Kalus. Zwycięzcy nagrodę w wysokości 30 tysięcy złotych, z rąk prezesa NBP Marka Belki i dyrektor Biura Programowego TVP Joanny Klimek, przekazali na rzecz Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego.

Więcej o Wielkim Teście Wiedzy Ekonomicznej: www.wtwe.tvp.pl