Przejdź do menu Przejdź do treści

Nowy odcinek podcastu "Naukowego UEspresso" z okazji Światowego Dnia Świadomości Dostępności

18 maja br. obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Dostępności. Z tej okazji został nagrany specjalny odcinek podcastu "Naukowe UEspresso" pt. "Dostępność dla osób ze szczególnymi potrzebami. O co tak naprawdę chodzi?", którego gościem jest dr Maria Gorczyńska, prof. UE, Pełnomocnik Rektora ds. Osób ze Szczególnymi Potrzebami.

Podcast "Naukowe UEspresso"  

W najnowszym odcinku dr Maria Gorczyńska, prof. UE opowiada słuchaczom, kim są osoby ze szczególnymi potrzebami oraz jak powinna wyglądać przestrzeń cyfrowa, aby była dostępna dla wszystkich. Profesor wymieniła także zasady WCAG 2.1, jak również odpowiedziała na pytanie dlaczego w trakcie pandemii wykonaliśmy największy krok w stronę dostępności.

Odcinek "Naukowego UEspresso" pt. "Dostępność dla osób ze szczególnymi potrzebami. O co tak naprawdę chodzi?" wysłuchacie na stronie Uniwersytetu oraz na platformach streamingowych "Spotify" oraz "Apple Podcast".

Wsparcie UE Katowice dla Osób ze Szczególnymi Potrzebami

Jedną z wartości Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach jest wrażliwość wyrażona m.in. w świadomości potrzeb otoczenia, dlatego nasza Uczelnia systematycznie podejmuje szereg inicjatyw związanych z przeciwdziałaniem wszelkim formom wykluczenia.

Więcej informacji nt. wsparcia UE Katowice znajdziecie na stronie.

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3