PhotoWalk Igers Katowice na terenie Uniwersytetu

Za nami pierwszy PhotoWalk Igers Katowice, który mieliśmy okazję współorganizować. Ponad 20 entuzjastów fotografii wzięło udział w spacerze po UE Katowice, podczas którego mieli okazję wykonać fantastyczne fotografie zarówno wnętrz budynków, jak i gadżetów z logo Uczelni. Serdecznie dziękujemy za obecność i zachęcamy do śledzenia hasztagów z wydarzenia!

Photowalking to wspólna aktywność entuzjastów kamer, którzy gromadzą się w grupie, aby spacerować z aparatem fotograficznym, głównie w celu robienia zdjęć interesujących ich rzeczy.

Uczestnicy wydarzenia mieli okazję zobaczyć Rektorat, CNTI, Budynek A oraz C oraz wykonać fotografie wewnątrz i na zewnątrz budynków naszego kampusu.

Pierwszym przystankiem był Rektorat. Obiekt ujmuje ciekawą architekturą i dużą ilością zdobień. Na występach kolumn ściany frontowej umieszczono alegoryczne figury, a ponad nimi relief przedstawiający chłopa, górnika i hutnika. Szczyt zdobi wieża zegarowa o średnicy 2m. Następnie przeszliśmy do nowoczesnego obiektu na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego jakim jest Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych. CNTI to nowoczesny budynek Uniwersytetu, powstały na działce o wielkości blisko 0,9 ha w obrębie kampusu, przeznaczony głównie na cele dydaktyczno-naukowe uczelni. Działalność Centrum ma także pomóc wzmacniać współpracę z sektorem biznesowym w zakresie kreowania i zastosowania ICT. W środku budynku uczestnicy zwiedzili bibliotekę studencką, główną aulę i balkony z ładną panoramą Katowic. Kolejnym punktem był Budynek C w którym Igersi mogli sfotografować uczelniany basen. Ostatnim punktem na liście był Budynek A, w którym uczestnikom zostały zaprezentowane Welcome Point, czyli centrum obsługi studentów, doktorantów i kadry z zagranicy, które w myśl powiedzenia "Always welcome" jest miejscem przyjaznym i dostępnym przez cały okres studiów lub zatrudnienia oraz Aula A - najwięsza aula na terenie naszego kampusu.

Wydarzenie zostało zogranizowane we współpracy z Igers Katowice - społecznością katowickich fotografów na Instagramie. Igers to największa międzynarodowa społeczność fanów Instagrama i fotografii mobilnej, działająca na całym świecie, podzielona na mniejsze, lokalne społeczności.

Serdecznie zachęcamy do sprawdzenia hasztagów i oznaczeń pod którymi można znaleźć zdjęcia z wydarzenia: #igerskatowice #igerspoland #igers #igerskatowice_photowalk #wybieramUE #UEkatowice #katowice #dlaodmiany #katowicepressoffice @igers_katowice @uekatowice.