Pierwsza edycja najnowszego projektu Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach – "Ekonomia bez granic"

"Ekonomia bez granic" to najnowszy projekt naszej Uczelni. Został sfinansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu "Społeczna odpowiedzialność nauki". Patronat honorowy nad projektem objęła JM Rektor prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak.

"Ekonomia bez granic" to projekt, którego głównym celem jest popularyzacja nauki na skalę międzynarodową poprzez organizację unikatowych wydarzeń, będących okazją do debat naukowych, prezentacji osiągnięć naukowych, badań i pracy wybitnych naukowców z całego świata.

W dniach 17-19 października 2022 r. w Centrum Nowoczesnych Technologii Informacyjnych odbywa się Pierwsza Edycja - Afryka i Europa, na którą serdecznie zapraszamy. Dodatkowo, wydarzenie jest transmitowane online

Na spotkaniach zostaną poruszone zagadnienia dotyczące między innymi: inkluzji konsumenckiej czy rozwiązań technologicznych wspierających globalną gospodarkę, ze szczególnym uwzględnieniem praktyk stosowanych w Afryce i Europie.

17 października – Afryka

Tematem przewodnim będą nowe technologie wspierające globalną gospodarkę.

18 października – Europa

Tematyka spotkania będzie odnosić się do inkluzji i rynku globalnego.

19 października - Wystąpienia motywacyjne

Tematem wystąpień będzie "Ekonomia bez granic dla Ciebie".

Gość specjalny

Gościem specjalnym 19 października w roli prowadzącego wystąpienia będzie prezenter i dziennikarz telewizyjny Maciej Orłoś!

Wioska Globalna

W trakcie wydarzenia odbędzie się również Wioska Globalna w interaktywnej formie. Studenci, pod opieką lektorów, w kreatywny sposób zaprezentują dane kraje i kontynenty, z których pochodzą naukowcy goszczeni podczas wydarzenia. Nasi studenci wcielą się w rolę przewodników i poprowadzą gry i konkursy przygotowane dla uczestników.

Program & prelegenci

Na stronie można znaleźć szczegółowy program ramowy oraz prelegentów, którzy wystąpią na wydarzeniu "Ekonomia bez granic".

Na spotkania serdecznie zapraszamy studentów, ale także uczniów szkół średnich. To idealna okazja do zdobycia unikatowej, międzynarodowej wiedzy podczas spotkań z zagranicznymi gośćmi, którzy wyjątkowe osiągnięcia w obszarze nauk ekonomicznych, w tym we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań naukowych, dydaktycznych i biznesowych.

Do zobaczenia!

Projekt został objęty patronatem honorowym JM Rektor prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak.

Projekt dofinansowany jest w kwocie 464 940,00 zł ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu "Społeczna odpowiedzialność nauki". Całkowita wartość projektu to 516 600,00 zł.

Wniosek został opracowany przez Biuro Internacjonalizacji przy wsparciu Prorektora ds. Edukacji i Współpracy Międzynarodowej, prof. dr hab. Sławomira Smyczka.